کد خبر: 955492 A

مردی که ۱۸ سال قبل پدر دوستش را به قتل رسانده بود، توانست از دختر مقتول که تنها، ولی دم بود رضایت بگیرد و بخشیده شود.

به گزارش ایلنا، ۱۸ سال قبل پلیس تهران جسد مردی را که میان پتو پیچیده و در یکی از محله‌های شهر رها شده بود کشف کرد. در تحقیقات معلوم شد که او همان مرد گمشده‌ای بوده که چند روز پیش خانواده‌اش گم شدن او را گزارش داده بودند. با مشخص شدن هویت مقتول معلوم شد که او با همسرش اختلاف‌هایی داشته که این زن احضار و در بازجویی‌ها مدعی بود شوهرش معتاد بوده و در نبود وی پسرش با همدستی دوستش شوهرش را کشته‌اند.

بعد از گفته‌های این زن، دو متهم پرونده بازداشت و به جرمشان اعتراف کردند و گفتند که، چون پدر خانواده، آن‌ها را اذیت و اعتیادش را ترک نمی‌کرده، او را به قتل رسانده‌اند. متهمان به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شدند و بعد از محاکمه هردو به قصاص محکوم شدند.

پنج سال بعد از این جنایت بود که اولیای‌دم مقتول به نوه خانواده رضایت دادند و او آزاد شد، اما دیگر مرد اعدامی هنوز در زندان بود تا این‌که پسر مقتول که آزادشده بود، چون پدربزرگ و مادربزرگ پدری‌اش فوت شده بودند نسبت به همدست خود رضایت داد.

در ادامه، چون مرد اعدامی ۱۰ سال در زندان بود و توانسته بود رضایت یکی از اولیای دم را بگیرد با سپردن وثیقه از زندان بیرون آمد. بعد از آزادی موقت او ازدواج کرد و صاحب فرزند شد. هشت سال از آزادی او گذشته بود تا این‌که چندی پیش دختر مقتول با پرداخت تفاضل دیه خواستار بازداشت مرد اعدامی و اجرای حکم قصاص او شد. با توجه به این درخواست، مرد اعدامی دوباره بازداشت و راهی زندان شد.

بعد از آن بود که واحد صلح و سازش دادسرای جنایی تهران به گفتگو‌های دوباره با دختر مقتول پرداختند و بعد از تشکیل چند جلسه صلح و سازش در اجرای احکام دادسرا توانستند رضایت دختر مقتول را جلب کنند. به این ترتیب خانواده مرد اعدامی با فروختن زمین و ملک‌هایی که داشتند، توانستند دیه ۵۰۰ میلیون تومانی را جور کرده و به تنها، ولی دم بپردازند و رضایت او راجلب کنند.

منبع: روزنامه جام جم

 

اعدام بخشش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر