کد خبر: 952982 A

فعال کارگری و کارفرمایی:

مدیر کل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی گفت: شفافیت و رعایت قوانین و مقررات در فعالیت تشکل‌های کارگری و کارفرمایی باید سرلوحه عملکرد ادارات کل اجرایی و شرکای اجتماعی قرار گیرد.

 به گزارش ایرنا، فرزاد یوسفی اظهارداشت: تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در اجرای اصل بیست و ششم قانون اساسی و برای حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی و بهبود وضع اقتصادی کارگران و کارفرمایان تشکیل و در کنار دولت به عنوان شرکای اجتماعی برای حفظ آرامش، بهبود روند کار و افزایش بهره‌وری فعالیت می‌کنند.

او با اشاره به تحریم ظالمانه آمریکا و شیوع بیماری کرونا، افزود: اگر می‌خواهیم به تقویت تولید کالای ایرانی و رفع مشکلات کارگران و کارفرمایان بپردازیم، باید تشکل‌های کارگری به عنوان بازوان کارفرما و در کنار کارفرمایان تسهیل‌گر روند کار و تولید و تشکل‌های کارفرمایی نیز  با عنوان  ظرفیت‌های سرمایه‌ای، دانشی و تجربی در توسعه و رونق تولید نقش خود را به خوبی ایفا کنند و دولت هم با برنامه‌ریزی‌های اصولی و عملی و در راستای سه جانبه گرایی می‌تواند به اهداف اقتصادی و توسعه پایدار کشور جامعه عمل بپوشاند.

مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی گفت: نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی برای رسیدن به اهداف خود باید اعتماد کارگران و کارفرمایان را جلب کنند تا براساس نیاز و اعتماد به مطالبات قانونی و آرمان‌های خود برسند.

او افزود: یکی از ویژگی‌ها که منجر به  اعتماد کارگران و کارفرمایان می‌شود حضور افراد با شرایط قانونی جهت نمایندگی جامعه خود است.

یوسفی تاکید کرد: اگر حضور نمایندگان در تشکل‌ها به صورت شفاف و در اجرای قوانین و مقررات نباشد نه تنها کمکی به برنامه‌ها و فعالیت‌های تشکل‌ها نمی‌کند بلکه منجر به انحراف مطالبات کارگران و کارفرمایان شده و با بی‌انگیزگی کارگران وکارفرمایان در تشکیل و توسعه تشکل‌ها  مواجه خواهد شد. 

او گفت: از آنجائیکه بعضی از تشکل‌های صنفی از حضور افراد غیر واجد شرایط در ساختار خود استفاده کرده‌اند مسیر مطالبه‌گری‌های صنفی‌شان به بیراهه رفته و بیشترین وقت و انرژی خود را صرف اختلافات داخلی، منافع شخصی و  غرض‌ورزی‌های اعضاء کرده‌اند.

مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی  تصریح کرد: صالح کارگران و کارفرمایان در تسلیم بودن و تمکین از قوانین و مقررات، عملکرد شفاف و پرهیز از تعبیر و تفسیر نادرست از قوانین و مقررات است.

او تاسیس ۶ هزار تشکل و اصلاح دستورالعمل کانون‌های کارگران و مدیران بازنشسته ماده ۱۳۴ قانون کار و  اصلاح قانون تاسیس شوراهای اسلامی کار  را از جمله دستاوردهای اداره کل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی عنوان کرد.

شفافیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر