کد خبر: 949419 A

مدیرعامل گروه صنعتی سدید مطرح کرد:

امیرحسین کاوه مدیرعامل «وسدید» درباره پتانسیل های موجود در گروه صنعتی سدید و پرونده تملک 33 درصد از سهام فراب گفت: گروه صنعتی سدید طی چندین دهه از آغاز فعالیت خود توانسته است با سرمایه گذاری های فراوان در حوزه های مهم و استراتژیک؛ همچون نفت، گاز، پتروشیمی، آب، برق، فولاد، انرژی های تجدید پذیر و ... به عنوان مجموعه ای تاثیر گذار و صف شکن در اجرای پروژه های بزرگ ملی و طرح های عمرانی و آبادانی کشور شناخته شود.

به گزارش ایلنا به نقل از بورس 24، گروه صنعتی سدید یکی از سهام مورد توجه بازار بود که تا سطوح 4900 تومان رشد ارزش سهام را تجربه کرد و بازدهی خوبی به سهامداران داد. این سهم با توجه به اخبار مختلف در خصوص عدم موفقیت در پرونده تملک 33 درصد از سهام شرکت فراب با روند منفی روبرو شد و در هفته های اخیر تا 3600 تومان کاهش ارزش را تجربه می کند.

پروژه های عظیم ملی را اجرایی کردیم

کاوه گفت: از جمله اقداماتی که سدید عملیاتی کرده است تولید هزاران کیلومتر انواع لوله های قطور فولادی خطوط انتقال نفت، گاز و آب، طراحی و تولید انواع مگا پمپ ها و مگا توربین های بزرگ مورد نیاز صنایع نفت، گاز، آب، پتروشیمی و پالایشگاه، طراحی و ساخت انواع سازه های دریایی شامل سکوها و جکت های نفتی، مهندسی، تامین و اجرای پروژه های خطوط لوله زیردریایی میادین نفتی، تا طراحی و ساخت صدها توربین بادی در حوزه انرژی های تجدید پذیر و توسعه مزارع بادی، ساخت کارخانجات تولید فولاد و تولید شکر، ساخت نیروگاه های عظیم سیکل ترکیبی و گازی، همچنین شرکت در ساخت سدهای بزرگی از جمله کرخه، کارون ۱ و ۳، مسجد سلیمان و ... بوده است.

افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی در دستور کار است

کاوه در توضیح برنامه افزایش سرمایه «وسدید» هم گفت: طبیعتا هلدینگ گروه صنعتی سدید جهت اجرای مگا پروژه های داخلی و بین المللی، طرح های توسعه ای مرتبط، افزایش نقدینگی و فعالیت های سرمایه گذاری جدید؛ نیازمند تامین منابع مالی به طرق مختلف و اصلاح ساختارهای مربوطه است که افزایش سرمایه در همین راستا بسیار ضروری است.

او ادامه داد: در همین خصوص بر اساس اطلاعات ارسال شده در سامانه کدال، در صورتجلسه هیات مـدیره سدید در مورخ 31 خرداد سال جاری مقرر گردید افزایش سـرمایه از محل تجدیدارزیابی دارایی های شـرکت (سـرمایه گذاری بلند مدت) در دسـتور کارشرکت قرار گیرد.

وی گفت: با توجه به افشای اطلاعات مورخ18 خرداد 99 موضوع مالکیت 33 درصدشرکت فراب،امیدواریم هر چه سریعتر فراب هم به این تجدید ارزیابی رسیده و جزییات این افزایش سرمایه پس از اتمام کارشناسی دارایی ها و تهیه گزارشات توجیهی و بر اساس مقررات قانون تجارت و دستورالعمل های سازمان بورس اوراق بهادار به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

لازم به ذکر است در افزایش سرمایه قبلی شرکت که در اواخر سال ۹۷ اتفاق افتاد بخش اعظم رقم تجدید دارایی ها بدلیل مشکلات و ابهامات بانکی یکی از شرکت های زیر مجموعه مورد تایید سازمان بورس قرار نگرفت که این موضوع با توجه به قانون رفع موانع تولید، در مسیر مرتفع شدن بوده و در آینده نزدیک نوید بخش خبرهای خوشی برای سهامداران خواهد بود.

کاوه درباره عملکرد مالی شرکت هم گفت:گروه صنعتی سدید سال مالی قبل را در حالی به پایان رساند که پس از چندین سال شرکت اصلی سود ده شد و این روند در سه ماه اول سال جاری از محل سودآوری شرکت های فرعی و وابسته تثبیت و تقویت گردید (به نحوی که زیان انباشته شرکت اصلی در فصل بهار سال جاری به سود تبدیل شده است)

مسیر هموار برای ورود به بازار بالاتر و استفاده از پتانسیل های بازار

کاوه گفت: بر همین اساس مسیر شرکت برای ارتقا به تابلو بالاتر در فرابورس هموار خواهد شد. همچنین استفاده از ظرفیت های بازار سرمایه در سال جهش تولید و نیز لزوم حرکت در مسیر رسیدن به ارزش بازار واقعی، عزم این هلدینگ صنعتی را جزم نموده است که با پذیرش و عرضه شرکت های زیر مجموعه، از این ظرفیت اقتصادی جهت توسعه فعالیتهای خود استفاده نماید. در این راستا فعالیت های مرتبط در این خصوص، در دست اقدام می باشد.

33 درصد از فراب متعلق به گروه صنعتی سدید است

مدیرعامل گروه صنعتی سدید در پاسخ به این سوال که پرونده قضایی تملک شرکت فراب به کجا رسید گفت: در این خصوص می بایست گفت به دلیل عدم انجام تعهدات مدیران شرکت فراب در ثبت نام گروه صنعتی سدید در دفتر سهام در سال ١٣٧٢، موضوع مالکیت سدید بر 33 درصد از سهام فراب، حقوقی شده و بیش از 25 سال در دادگاه های مختلف کشور مطرح گردید و نهایتاً در تاریخ 20 فروردین 99 بعد از سه مرحله تقاضاى اعمال ماده ١٨ اصلاحى ( ماده ٤٧٧ فعلى) با ارائه دلایل و مستندات قانونى کلیه اعتراضات به نفع گروه صنعتى سدید، رد گردید که این مهم در این سال ها در دوره سه تن از روساى محترم قوه قضاییه انجام شده است.

او ادامه داد: بر همین اساس ثبت نام گروه صنعتی سدید در دفتر سهام شرکت فراب به عنوان دارنده ٣٣ درصد سهام ثبت گردید و پرونده مختومه شد. اما، مجدداً سهامدار شرکت آب و برق صبا از ریاست قوه قضائیه، اعمال ماده ٤٧٧ قانون آیین دادرسی کیفری ( همان ماده ١٨ قدیم) را برای چهارمین بار درخواست نموده است که ریاست محترم قوه قضائیه دستور بر بررسی پرونده و توقف موقت داده اند. در این راستا یکی از مدیران شرکت آب و برق صبا با ایجاد شایعه ای کاملاً اشتباه و نادرست، دستور ارائه شده را مبنی بر موافقت ریاست محترم قوه قضائیه با اعمال ماده ٤٧٧ دانسته، که کذب محض بوده و بی اساس است.

مدیرعامل گروه صنعتی سدید گفت: به هر حال در سال جهش تولید گروه صنعتی سدید و شرکت های تابعه آن با مجموعه هزاران نفر نیروی متخصص و کارکنان متعهد و مدیران شناخته شده خود بر آن است که بیش از گذشته در سازندگی کشور نقش داشته و در این راه از جان خود مایه گذاشته و باتمام وجود بر این عهد و پیمان ایستاده است.

انرژی پتروشیمی رسانه سرمایه گذاری نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر