کد خبر: 948986 A

الهیار ترکمن:

معاون وزارت آموزش و پرورش، گفت: از شهریور پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش از محل منابع عمومی در دستور کار قرار می‌گیرد.

 «علی الهیار ترکمن» درباره ثبت تقاضای تغییر کاربری ۱.۵ میلیون مترمربع از مدارس دولتی آن هم در شرایط نیاز شدید کشور به فضای آموزشی اظهار کرد: مدرسه‌فروشی اصلاً در برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش وجود ندارد ما اگر در شدیدترین وضعیت کسری بودجه هم باشیم و نتوانیم مطالبات را پرداخت کنیم به تنها چیزی که فکر نمی‌کنیم فروش املاک است حالا این املاک می‌تواند شامل مدارس و سایر فضاهای در اختیار آموزش و پرورش باشد.

وی افزود: هم‌اکنون مهمترین تعهد ما، پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان است و دنبال راه‌های قانونی و جایگزین هستیم که دولت می‌تواند در قالب سازوکارهای بودجه سال ۹۹ از آن استفاده کند تا به نوعی جایگزین ماده ۲۱ ضوابط اجرایی قانون بودجه شود.

معاون برنامه ‌یزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ شاید تعداد بازنشسته‌های دستگاهی کم باشد و بتواند از ظرفیت ماده ۲۱ استفاده کند یا ملک کوچکی داشته باشد و بفروشد تا از آن طریق پاداش پایان خدمت را پرداخت کند.

وی در مورد پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشسته‌ها عنوان کرد: وقتی ضوابط اجرایی ماده ۲۱ در دولت تصویب شد با سازمان برنامه و بودجه مکاتبه و اعلام کردیم اجرای ماده ۲۱ در وزارت آموزش و پرورش غیرممکن است چون حدود ۴۸ هزار و ۳۰۰ نفر بازنشسته قطعی در سال ۹۸ داریم که برای پرداخت پاداش و مرخصی ذخیره این تعداد باید ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه کنیم، مدارس آموزش و پرورش کوچک مقیاس هستند و اگر متوسط قیمت را ۲ میلیون تومان هم بدانیم باید حدود ۳۲ درصد مدارس را بفروشیم تا بتوانیم این پول را تأمین کنیم!

معاون وزیر آموزش و پرورش، یادآور شد: خوشبختانه اخیراً اعلام اولیه‌ای به ما شد و آقای نوبخت مساعدتی در این زمینه داشت و گفت از شهریور پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش از محل منابع عمومی در دستور کار قرار می‌گیرد به همین دلیل هیچ برنامه‌ای برای اجرای ماده ۲۱ که فروش املاک برای پرداخت پاداش پایان خدمت است، نداریم.

منبع: تسنیم

پاداش پایان خدمت فرهنگیان علی الهیار ترکمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر