کد خبر: 946770 A

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد شدید از نحوه به‌کارگیری معلمان در مدارس غیرانتفاعی، تصریح کرد: متأسفانه به علت نبود نظارت، در مدارس غیرانتفاعی با بی‌عدالتی با معلم برخورد می‌شود.

«سیدمحمد مولوی» با تأکید بر ضرورت ارتقای نظارت آموزش و پرورش بر مدارس غیرانتفاعی، به خانه ملت، گفت: متأسفانه وضعیت نظارت آموزش و پرورش بر مدارس غیرانتفاعی به شدت ضعف دارد و برخورد مناسبی با معلمان در این مدارس صورت نمی‌گیرد.

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود: برخی از گزارش‌‎ها حاکی از این است که معلمان در مدارس غیرانتفاعی فاقد بیمه بوده و حقوقی پایینتر از حداقل دستمزد تعریف شده توسط وزارت کار دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش برای ارتقای سطح آموزش در مدارس غیرانتفاعی و برقراری عدالت در بین معلمان مدارس غیرانتفاعی باید نظارت خود را در این حوزه ارتقا دهد.

مولوی یادآور شد: در حال حاضر برخی از معلمان در مدارس غیرانتفاعی با مدارک بالای دانشگاهی حقوقی ناچیز زیر یک میلیون تومان دریافت می‌‎کنند که این نوع پرداخت حقوق به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه قطعا کمیسیون آموزش از ابزار نظارتی خود برای اصلاح وضعیت معلمان مدارس غیرانتفاعی استفاده خواهد کرد، گفت: چنانچه ساماندهی و جذب این نیروهای زحمتکش نیاز به قانونگذاری داشته باشد، مجلس در این راستا گام‌های مهمی برمی‌دارد.

سید محمد مولوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر