کد خبر: 930103 A

«کریم تاکسی» یکی از پروژه هایی است که در روزهای آینده مردم مازندران بیشتر در مورد آن خواهند شنید.

شرق پرس، این سریال در ۷۸ قسمت ساخته و در یکی از شبکه‌های پرمخاطب سراسری پخش خواهد شد و آنطور که غلامرضا ابوالقاسمی کارگردان این سریال می‌گوید، ۲۶ قسمت نخست این سریال در استان مازندران و بقیه قسمت‌ها نیز در استان‌های دیگر تصویربرداری خواهد شد.

غلامرضا ابوالقاسمی نویسنده و کارگردان این سریال در تشریح جزئیات سریال کریم تاکسی گفت: این سریال از سال ۱۳۹۵ وارد فاز ساخت شد و در آن زمان به دلیل درگذشت پدر که در اصل الگوی بنده در هنر بوده، از ساخت سریال فاصله گرفتم و اکنون پس از چند سال با اصلاح فیلمنامه و ایجاد تغییراتی که به جذابیت سریال کمک خواهد کرد به مازندران آمدیم تا مراحل نخست کار را آماده کنیم.

ابوالقاسمی با اشاره به اینکه اکثر بازیگران سریال کریم تاکسی، بومی خواهند بود افزود: این سریال ۱۱۲ بازیگر دارد و ۲۰ بازیگر نیز در تمامی مراحل ثابت هستند و ما  به دنبال این هستیم که ساخت این سریال موجب کشف استعدادهای نوظهور در دنیای هنر هفتم شود و این یکی از دلایل برای تمرکز دقیق بروی شناخت بازیگر و استعدادیابی در استان مازندران است.

این فیلم ساز با بیان اینکه به مازندران علاقه‌مند است تاکید کرد: تمام تلاشم این است که معرفی مناسبی از ظرفیت‌های این استان زیبا و مستعد داشته باشیم و مطمئنم پس از پخش این سریال و معرفی هوشمندانه ظرفیت‌های مازندران، شاهد رشد ورود سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف از جمله اقتصادی، گردشگری، هنری، ورزشی و …  خواهیم بود. مازندران بیش از ۷۰ منطقه نمونه گردشگری دارد و عقیده‌ام این است که باید در هر کار سینمایی و یا تلویزیونی در کنار اهداف دیگر معرفی مناسبی از این استان صورت گیرد و اگر غیر از این باشد یعنی رسالت خود را به درستی انجام نداده‌ایم.

این کارگردان سینما و تلویزیون در ادامه با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌ها اینگونه است که از ۲ ماه دیگر ضبط سریال در مازندران آغاز شود افزود؛ پیش‌بینی می‌شود حدود یک سال نیز کار ضبط به طول خواهد انجامید.

غلامرضا ابوالقاسمی ژانر فیلمنامه را طنز اجتماعی معرفی کرد و گفت: فیلم باید در حوزه اجتماعی دغدغه‌ای را برطرف کند،  نشاط آفرین باشد و یا اقتصاد، فرهنگ و زندگی مردم را تغییر دهد به طنزهایی که به شعار فرهنگی هر منطقه آسیب می‌رساند نقد جدی دارم و بنده خود به فرهنگ بومی هر منطقه از ایران عزیز تعصب دارم. سریال کریم تاکسی نیز سبک رئال دارد و در آن داستانک‌های طنز هم اتفاق می‌افتد.

وی توجه به موسیقی اصیل مازندران در این سریال را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: جلساتی برای شناسایی بهتر موسیقی مازندران برگزار کردیم و یکی از اهداف این است که انگیزه لازم را برای باور پذیری سنبل‌هایی که شناسایی شده‌اند ایجاد کنیم.

غلامرضا ابوالقاسمی در پایان هنر و هنرمند را بازویی برای رسیدن به اهداف از پیش طراحی شده مانند فرهنگ سازی، توسعه اقتصادی، اجتماعی، تقویت باورهای مذهبی و غیره دانست و افزود: ما به کمک فعالان رسانه در استان مازندران به دنبال رسیدن به این اهداف خواهیم بود و امیدوارم سریال کریم تاکسی از ابعاد مختلف برای تیم سازنده، مردم و مسئولان که همراهی و حمایت لازم را داشته‌اند قابل افتخار باشد.

تاکسی رسانه سینما و تلویزیون فرهنگ سازی گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر