کد خبر: 852634 A

علیرضا محجوب:

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان منابع برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان احتیاج داریم.

 به گزارش خانه ملت، علیرضا محجوب در جواب سوالی مبنی بر اینکه آیا رقم شش هزار میلیاردی در نظر گرفته شده برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در بودجه سال ۹۹ کافی است و یا خیر، گفت: جالب است بدانید که این رقم شش هزار میلیارد تومان نیست و چهار هزار میلیارد تومان است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس در توضیح این موضوع، افزود: این مسئله در ردیف‌های بودجه سال ۹۹،  چهار هزار میلیارد تومان است اما در تبصره شش هزار میلیارد تومان عنوان شده که نشان دهنده تناقض بسیار زیاد میان ردیف و تبصره بودجه است.

او ادامه داد: برای تحقق همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است، چراکه این پرداخت به کل پرداخت‌های سنوات قبلی هم افزوده خواهد شد و همسان‌سازی پرداخت یک نوبتی نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: بنابراین اگر ما بخواهیم علاجی برای کل واقعه داشته باشیم و همه فاصله‌ها را جبران کنیم، به ۳۰ هزار میلیارد تومان منابع احتیاج داریم، اگر بخواهیم نصف این واقعه را علاج کنیم، به ۱۵ هزار میلیارد تومان منابع احتیاج داریم و اگر بخواهیم به این زخم نمک نپاشیم و مرهمی بسازیم، به ۱۰ هزار میلیارد تومان منابع احتیاج داریم.

بودجه لایحه بودجه علیرضا محجوب همسان‌سازی حقوق همسان‌سازی بازنشستگان بودجه 99 همسان‌سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر