کد خبر: 836545 A

از سوی کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح شد:

کمیسیون فرهنگی مجلس یک ماه به وزارت ارشاد برای ارائه مستندات و برخورد ریشه‌ای با "ورود پول‌های مشکوک به سینما" فرصت داد.

 فاطمه ذوالقدر (سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی) در تشریح آخرین  نشست  کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: دستور کار نخست امروز کمیسیون در خصوص اجرای ماده 234 "عدم اجرای مفاد قانون تسهیل ازدواج جوانان" و گزارش اجرای ماده 234 "عدم اجرای قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر" بود که هر دوی این موارد با رأی مثبت اعضای کمیسیون به قوه قضاییه ارجاع شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی به خانه ملت گفت :پیش نویس گزارش تحقیق و تفحص از منابع، مصارف و نظام مدیریت شرکت های فرهنگی، ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان در 10 سال گذشته قرائت و مقرر شد، نظرات نمایندگان در این باره در نشست‌‎های آینده در گزارش تحقیق و تفحص اعمال شود.

وی ادامه داد: حسینعلی حاجی دلیگانی، علی اکبر کریمی و سهراب گیلانی سؤالاتی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سؤالاتی درباره موقوفات مطرح کردند که مقرر شد کمیته‌ای برای بررسی مشکلات موقوفات در حوزه‌های انتخابیه هر یک از نمایندگان تشکیل شود و پس از گذشت یک ماه، نمایندگان نسبت به قانع شدن یا نشدن خود نسبت به اقدامات و مستندات وزارت فرهنگ و سازمان اوقاف اعلام نظر کنند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: سئوال پایانی از وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی را نیز  احمد مازنی نماینده تهران  درباره ورود پول‌های مشکوک به سینما طرح کرد که نهایتا مقرر شد مهلت یک ماهه به وزارت فرهنگ برای ارائه مستندات و برخورد ریشه‌ای با این موضوع اعطا شود

وزارت ارشاد پول کثیف کمیسیون فرهنگی مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر