کد خبر: 834147 A

آلزایمر نوعی بیماری است که بیشتر افراد مسن را تحت تأثیر قرار می دهد و همچنان در کشورهای مختلف رو به رشد است. انجمن آلزایمر کانادا گزارش می دهد که بیش از 700 هزار کانادایی به این بیماری مبتلا هستند و پیش بینی می شود این تعداد از هم اکنون تا سال 2031 به 1.4 میلیون نفر برسد.

به گزارش ایلنا، در حالی که هنوز درمانی برای این شکل از زوال عقل یافت نشده است ، آگاهی از برخی علائم اولیه این بیماری بسیار مهم است.

3 نشانه زودهنگام آلزایمر را بشناسید

از دست دادن حافظه

یکی از کلیشه ای ترین علائم آالزایمر را می توان از دست دادن حافظه دانست. اگر به طور مداوم فراموش می کنید که کلیدهای خود را کجا قرار داده اید یا حتی مجبورید برای ساده ترین موضوعات یادداشت بنویسید، بهتر است بدانید که شما در خطر آزایمر قرار دارید. البته نگران نباشید، شاید این حواس پرتی شما علل متعدد دیگری داشته باشد، اما همزمان می تواند یکی از نشانه های آلزایمر باشد.

3 نشانه زودهنگام آلزایمر را بشناسید

دشواری در انجام کارهای روزانه

آیا دیگر نمی دانید چگونه از ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید؟ آیا آماده کردن غذا به یک چالش تبدیل شده است؟ آیا فراموش کرده اید که چگونه مسواک بزنید؟ یکی از شایع ترین علائم اولیه آلزایمر ، مشکل در انجام فعالیتهای عادی است. اگر این موضوع را تجربه می کنید بهتر است هر چه سریعتر با پزشک خود قرار بگذارید.

3 نشانه زودهنگام آلزایمر را بشناسید

بی نظمی

یکی از مهمترین علائم اولیه بیماری آلزایمر عدم تطابق است. درواقع اغلب مبتلایان به آلزایمر درجاتی از بی نظیم را تجربه می کنند. این بی نظمی در روزای مختلف یا حتی هر روز رخ می دهد.

منبع: انتخاب

آلزایمر پزشک رشد کانادا بیماری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر