کد خبر: 829359 A

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به ضرورت همسازی حقوق بازنشستگان، گفت: از آنجا که دولت برای همسان‌سازی حقوق کارمندان و بازنشستگان حداقل به ۳۴ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

  به گزارشخانه ملت، عزت‌الله یوسفیان ملا ادامه داد: بهترین راهکار برای تحقق این امر، همسان‌سازی در چند مرحله است، به گونه ای که در وهله نخست با تخصیص چهار هزار میلیارد تومان حقوق تعدادی از بازنشستگان همسان‌سازی شده و در سه تا چهار مرحله بعدی نیز حقوق بقیه افراد همسان سازی شود.

نماینده مردم آمل در مجلس افزود: اگرچه افزایش حقوق براساس نرخ تورم، همسان سازی حقوق، رتبه بندی فرهنگیان جزو احکام قانون برنامه ششم توسعه است، اما دولت تاکنون نسبت به اجرای آنها بی توجه بوده و برای تحقق آنها اعتبار لازم را تخصیص نداده است.

او اظهار کرد: دولت‌ها اجرای قوانینی که در حمایت از قشر ضعیف جامعه است را با بهانه‌هایی مانند نبود منابع و اعتبارات لازم به تاخیر می‌اندازد که این موضوع قابل قبول نیست.

سخنگوی کمیسیون آئین‌نامه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید اعتبارات موردنیاز برای همسازی حقوق بازنشستگان را تامین کند، اضافه کرد: نباید مشکلات دولت را بر دوش مردم گذاشت.

 عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه در سال‌های اخیر و با رشد قیمت کالاها، معیشت بازنشستگان به شدت تحت تاثیر قرار گرفته، ادامه داد: در لایحه بودجه سال ۹۹ باید بودجه موردنیاز برای همسازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته شود تا معیشت آنها بهبود یابد زیرا دریافتی کنونی بازنشستگان قابل قبول نیست.

لایحه بودجه بازنشستگان همسان سازی همسان سازی حقوق بازنشستگان حقوق بازنشستگان لایحه بودجه 99
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر