کد خبر: 829133 A

​چریدن حدود ۵۰۰ بز در مراتع اطراف کتابخانه رونالد ریگان مانع از سرایت حریق به این مرکز اسناد ریاست جمهوری سابق آمریکا شده است.

به گزارش ایلنا، در ماه مه گذشته کتابخانه رونالد ریگان با استخدام یک گله بزرگ بز آنها را در زمین‌های اطراف این کتابخانه رها کرد تا با خوردن علف‌های هرز و گیاهان خودرو به پایین آوردن ضریب سرایت آتش به ساختمان این کتابخانه کمک کنند.

در حقیقت بزها با خوردن بوته‌های اطراف ساختمان میان محوطه اطراف آن با بیشه‌زارهای دیگر یک فاصله فیزیکی ایجاد کردند؛ فاصله‌ای که دست کم با ایجاد تاخیر در سرایت حریق، به آتش‌نشان‌های فرصت می‌دهد تا خود را به محل برسانند.

حالا با گسترش آتش‌سوزی‌های متعدد در شمال و جنوب کالیفرنیا، نتیجه این اقدام پیش‌گیرانه مشخص شده است. آنچه بزها ای میان برداشتند در چند روز گذشته باعث شد که آتش‌سوزی "ایزی" نتواند به کتابخانه رونالد ریگان و اشیاء و اسناد مهمی که در آنجا نگه‌داری می‌شود آسیب برساند؛ از جمله باعث حفظ هواپیمای ویژه حمل رئیس جمهور در زمان رونالد ریگان (ایر فورس وان) و بخشی از دیوار برلین که در این مرکز نگه داری می‌شود.

بزهای استخدام شده برای این کار که یکی از آنها وینست ون گوت و دیگری سلنا گوتمز و حتی یکی دیگر از آنها گوتزارت نام دارند حالا به قهرمانان محلی تبدیل شده‌اند.

ملیسا گیلر، سخنگوی کتابخانه و مرکز اسناد رونالد ریگان گفته: "یکی از آتش‌نشان‌ها به ما گفت که معتقد است وقفه ایجاد شده به موفقیت عملیات آنها کمک کرده است".

است".

چراندن بزها در اطراف مناطق مسکونی مجاور با مراتع و جنگل‌ها یکی از راه‌های پیشگیری از حریق عنوان شده است

چراندن بزها در اطراف مناطق مسکونی مجاور با مراتع و جنگل‌ها یکی از راه‌های پیشگیری از حریق عنوان شده است.

کتابخانه در ماه مه گذشته ۸۰۵ بز را از یک شرکت خصوصی برای خوردن بوته زارهای ۱۳ جریب استخدام کرد.

اسکات موریس، مالک این شرکت آن را در ماه نوامبر گذشته تاسیس کرد و برای رها کردن بزهایش در مراتع مورد درخواست مشتریان پول خوبی هم می گیرد؛ ۱۰۰۰ دلار برای هر جریب. و البته بزها هم که مزدشان همان علفی‌جاتی است که می‌خورند.

آقای موریس گفته با توجه افزایش آتش‌سوزی‌ها او ناچار شده برای پاسخ‌گویی به همه مشتریان تعداد بزهای گله خود را دو برابر کند.

یک مرکز بزرگ دیگر در جنوب کالیفرنیا یعنی موسسه گتی هم چند روز پیش همه کارمندان خود را به محوطه اطراف ساختمان فرستاد تا هر چه بوته‌زار و علف هرز هست را جمع کنند و آن طور که گزارش شده همین کار مانع از سرایت آتش‌سوزی "گتی" به این موسسه شده است.

بزهای مزارع اطراف کتابخانه رونالد ریگان هم برای کمک فرخوانده شدند

بزهای مزارع اطراف کتابخانه رونالد ریگان هم برای کمک فراخوانده شدند.

منبع: بی‌بی‌سی

آتش سوزی جنگل دلار ریاست جمهوری کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر