کد خبر: 817069 A

یک نماینده مجلس:

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مدعی شد: فقط سه درصد مردم به یارانه نیاز ندارند.

به گزارش خانه ملت، رسول خضری با انتقاد از اینکه بیش از ۴۰ درصد افرادی که یارانه‌شان قطع شده نیازمند هستند و این نشانه سیاست‌های غلط دولت است، گفت: بهتر بود دولت در شرایط نامناسب اقتصادی و پس از سال‌ها به گونه‌ای در قطع یارانه پردرآمدها اقدام می‌کرد که منجر به حذف یارانه نیازمندان و افزایش دغدغه‌مندی آنها نمی‌شد البته من مخالف قطع یارانه هستم زیرا تنها سه درصد کشور به یارانه نیاز ندارند. در واقع فردی که زیر شش میلیون درآمد داشته باشد زیر خط فقر بوده و با فلاکت زندگی خود را می‌گذراند.

اوبا انتقاد از هدفمند نبودن سیاست‌های دولت در حمایت از نیازمندان، افزود: دولت از اساس سیاست درستی برای حمایت از نیازمندان ندارد و در این رابطه به بیراهه رفته است؛ سیاست قطع یارانه پردرآمدها نیز سیاست درستی نیست زیرا منابع حاصله از آن به جیب ثروتمندان سرازیر می‌شود.

 این نماینده مجلس ادامه داد: هدفمندی یارانه تنها اسم هدفمندی را یدک می‌کشد و هیچ یارانه‌ای به هدف نخورده هر چند هدفمندی یارانه‌ها باید صرف تولید، حمایت از صنایع و اقشار آسیب‌پذیر شود در حالی که ارزش پول ملی از زمان شروع پرداخت یارانه‌‌ها به یک ششم تقلیل پیدا کرده اما مبلغ یارانه هنوز همان ۴۵ هزار تومان است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم یادآور شد: برای بهبود وضعیت نیازمندان نباید به آنها ماهی داد بلکه باید به آنها ماهیگیری یاد داد؛ در این رابطه بهتر است ابرچالش بیکاری و معیشت مردم مورد توجه دولتمردان قرار گیرد و مجلس و دولت تمامی اهتمام خود را برای رفع بیکاری و مشکلات اقتصادی مردم به کار ببرند بی شک تنها با هماهنگی و تعامل سه قوه می‌توان به بهبود وضعیت نیازمندان امید داشت.

خط فقر هدفمندی یارانه یارانه نقدی شاخص فلاکت قطع یارانه یارانه پردرآمد‌ها شاخص فقر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر