کد خبر: 815631 A

هم اکنون دنیا دارای 36 میلیون "میلیونر" و بیش از 2150 میلیاردر است. ممکن است کمتر از 1 دهه آینده دنیا شاهد ظهور طبقه "تریلیون دلاریها" باشد.

به گزارش ایلنا، طی 2 دهه گذشته تعداد میلیاردرهای دنیا افزایش یافته است و روند ثروتمندتر شدن پولدارها همچنان با سرعتی بالا ادامه دارد.

در حالی که هنوز هیچ یک از ثروتمندان جهان به رده "تریلیونر" شدن نرسیده‌اند(هزار میلیارد دلار ثروت) اما پیش‌بینی می‌شود کمتر از 1 دهه آینده دنیا شاهد ظهور چنین طبقه‌ای از ثروتمندان هم باشد.

بر اساس گزارش شرکت " کامپاریسون" در کمتر از یک دهه آینده، جهان شاهد ظهور ثروتمندان تریلیون دلاری خواهد بود. "جف بزوس" مالک و بنیانگذار شرکت "آمازون" نخستین فردی است که احتمال بالا دارد طی 7 سال آینده وارد این جرگه شود.

ثروت این سرمایه‌دار آمریکایی طی 5 سال گذشته بیش از 34 درصد افزایش یافته و این در حالی است که طی همین مدت او در جریان طلاق توافقی با همسرش، بیش از 38 میلیارد دلار از ثروتش را از دست داد. بزوس هم‌اینک با بیش از 131 میلیارد دلار ثروت، ثروتمندترین فرد دنیاست.

جف بزوس

چه کسی نخستین

دومین فردی که بنا به برآورد شرکت " کمپاریسون" طی 1 دهه آینده ممکن است وارد باشگاه تریلیون دلاری‌ها شود، یک سرمایه‌دار چینی است. "شو جیایین" سرمایه‌دار املاک و مستغلات چینی احتمال می‌رود دومین فردی باشد که وارد طبقه تریلیون دلاری‌ها شود.

"مارک زاکربرگ" مدیرعامل "فیسبوک " نیز ممکن است تا سال 2036 وارد دسته تریلیون دلاری‌ها شود.

"لری پیج" و"سرگئی برین" بنیانگذاران شرکت "گوگل" نیز از افرادی هستند که احتمال ورود به جرگه تریلیون دلاری‌ها را خواهند داشت.

غالب افرادی که پتانسیل تبدیل شدن به "تریلیون دلاری‌ها" را دارند، از صاحبان  و مدیران عامل شرکت‌های فناوری هستند.

بر اساس تخمین شرکت کامپاریسون، "بیل گیتس" مدیر عامل و بنیانگذار شرکت "مایکروسافت" احتمال ورود به باشگاه تریلیون دلاری‌ها را نخواهد داشت. بیل و "ملیندا" همسرش فعالیت‌های خیریه گسترده‌ای دارند و بخش بزرگی از اموال و دارایی‌های خود را صرف امور خیریه می‌کنند.

بر اساس تخمین نشریه آمریکایی "فوربس"، هم‌اینک بیش از 2150 نفر در دنیا ثروتی بالای 1 میلیارد دلار دارند.

طبق آخرین برآوردها هم‌اینک 36 میلیون نفر در دنیا ثروتی بالای 1 میلیون دلار دارند و از این تعداد بیش از 2.3 میلیون نفر از سال 2016 به بعد وارد باشگاه میلیون دلاری‌ها شده‌اند. چینی‌ها در این زمینه رکورددار هستند و بیشتر میلیون دلاری‌های جدید چینی هستند. میلیون دلاری‌ها بیش از نیمی از ثروت جهان را در اختیار دارند.

منبع: عصر ایران

ایران بیل گیتس سرمایه فناوری مایکروسافت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر