کد خبر: 814637 A

کرج-خبرنگارعصرتوسعه ؛

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج با بیان اینکه اغلب دکه‌های فعال در پارک‌های کرج حریم مشخص شده خود را رعایت نمی‌کنند و با اتصال برخی مصنوعات باعث زشت شدن چهره پارک‌ها می‌شوند، گفت: سازمان از خیر درآمد ناشی از فعالیت این دکه‌ها می‌گذرد و در آینده‌ای نزدیک شاهد کاهش محسوس تعداد آنها در پارک‌های سطح شهر خواهیم بود.

‌پیمان بضاعتی پور اظهار کرد: طی سال‌های گذشته شاهد راه اندازی قلیانسرا در برخی پارک‌های کرج بودیم.

وی ادامه داد: عرضه قلیان باعث نارضایتی برخی شهروندان به خصوص خانواده‌هایی که با فرزندان کوچک خود به پارک‌ها می‌آیند، شده بود.

وی با اشاره به اینکه فروش قلیان در پارک‌های کرج ممنوع شده افزود: پارک فضایی عمومی برای تفریح و گذران اوقات فراغت شهروندان است و درست نیست عده‌ای برای تفریح خود حقوق دیگران را ضایع کنند.

وی اضافه کرد: البته نمی‌توان از آوردن قلیان شخصی توسط خانواده‌ها جلوگیری کرد ولی دیگر به شکل سابق امکان راه اندازی فضایی برای کسب درآمد از طریق عرضه قلیان وجود ندارد.

بضاعتی پور در ادامه با اشاره به ساماندهی دکه‌هایی که در پارک‌ها اقدام به فروش تنقلات و... می‌کنند، توضیح داد: طبق مصوبه شورا، طی سال‌های گذشته امکان ایجاد مراکز درآمدی در قالب دکه‌هایی که اقدام به فروش تنقلات و ... می‌کردند، وجود داشت.

این مسئول گفت: با توجه به اینکه اغلب دکه‌های فعال در پارک‌ها حریم مشخص شده خود را رعایت نمی‌کنند و با اتصال برخی مصنوعات باعث زشت شدن چهره پارک‌ها می‌شوند، بنا شده از فعالیت گسترده این دکه‌ها جلوگیری شود.

وی ادامه داد: سازمان از خیر درآمد ناشی از فعالیت این دکه‌ها می‌گذرد و در آینده‌ای نزدیک شاهد کاهش محسوس تعداد آنها در پارک‌های سطح شهر خواهیم بود.

وی افزود: بر این اساس قرارداد هر یک از دکه‌هایی که تمام شود دیگر تمدید نخواهد شود و این فضاها به مراکز فرهنگی و نگارخانه تبدیل می‌شود

 

اوقات فراغت خانواده درآمد فضای سبز قلیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر