کد خبر: 814584 A

آغاز به کار اورژانس ریلی در دهه فجر

به گزارش عصر توسعه دکتر پیر حسین کولیوند، -رئیس سازمان اورژانس کشور- و دکتر رسولی -رئیس شرکت راه آهن- در جلسه‌ای مشترک در خصوص آموزش فوریت پزشکی میهمانداران قطار، تجهیز واگن‌های قطار به دارو و تجهیزات استاندارد خدمات پیش بیمارستانی و ایجاد واگن ریلی برگزار شد.

در این جلسه با تاکید بر حفظ سلامت مسافران، برنامه ریزی برای آموزش فوریت های پزشکی به میهمانداران قطار و همچنین ایجاد hot line به منظور ارائه خدمات مطلوب فوریت های پزشکی در مسیر حرکت قطار تا تحویل بیمار به آمبولانس بین سرمیهمانداران و پرستاران تریاژ تلفنی ١١۵ صورت پذیرفت. همچنین با ایجاد ارتباط ویژه بین دیسپچ های اورژانس و راه آهن تصمیم گیری در مدیریت بحران های احتمالی تسهیل خواهد شد.

در ادامه این جلسه با تاکید بر تجهیز واگن‌های مسافربری به دارو و تجهیزات استاندارد پزشکی، ایجاد ارائه خدمات پزشکی از راه دور(تله مدیسین) مصوب شد. در این شیوه پزشکان دیسپچ اورژانس امکان ویزیت از راه دور و مراقبت از بیمار در قطار را پیدا خواهند کرد. همچنین مقرر شد ۵ تا ١٢ واگن توسط شرکت راه آهن تولید و توسط سازمان اورژانس کشور تجهیز و در ایام دهه فجر بهره برداری شود.

در فاز بعدی، تولید واگن بیمارستان برای خدمات درمانی در بحران و خدمات درمانی به بیماران در مناطق محروم صورت خواهد پذیرفت.

در حاشیه این جلسه دکتر کولیوند از کنترل مرکزی راه آهن بازدید کرد

 

بیمارستان دارو دهه فجر برنامه ریزی اورژانس کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر