کد خبر: 814554 A

مدیرکل بنیاد مسکن استان:

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان گفت: با بازسازی واحدهای خسارت دیده در سیل، نُرم مقاوم‌سازی واحدهای روستایی لرستان از ۶۷ درصد موجود به ۸۰ درصد مقاوم‌سازی می‌رسد.

خرم آباد-مهری پهلوانی-خبرنگارعصرتوسعه؛ مسعود رضایی در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه های زیرساختی تخریب شده در سیل لرستان با اشاره به اینکه بر اساس وظایف ذاتی خود کار ارزیابی واحدهای خسارت دیده لرستان در ۱۹۶۹ روستا و شهرهای حادثه دیده انجام شد، اظهار داشت: ۴۶ هزار و ۶۶۹ واحد ارزیابی شده که از این تعداد ۳۵ هزار و ۳۴۲ واحد خسارت دیده بودند.

وی یادآور شد: در دو مرحله تسهیلات و کمک های بلاعوض برای واحدهای مسکونی خسارت دیده در سیل ابلاغ شد.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان با بیان اینکه امروز افتخار این را داریم که لرستان به عنوان استان پیشتاز در کار بازسازی مطرح است، تصریح کرد: خوشبختانه دولت علی رغم تنگناهای مالی توجه ویژه ای به لرستان داشته است.

رضایی با بیان اینکه با مقاوم سازی ۱۸ هزار و ۶۰۰ واحد روستایی استان، نرم مقاوم سازی واحدهای روستایی لرستان از ۶۷ درصد موجود به ۸۰ درصد مقاوم سازی می رسد، تصریح کرد: کار تعمیرات واحدهای مسکونی خسارت دیده در سیل عمدتا تمام شده است و کار بازسازی هم پیشرفت بسیار خوبی دارد.

وی افزود: ۴۲ هزار واحد مسکونی برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده اند که تاکنون ۳۳ هزار واحد عقد قرارداد دریافت تسهیلات کرده اند.

دولت سیل مسکن روستا بنیاد مسکن استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر