کد خبر: 813889 A

یک نماینده مجلس عنوان کرد؛

یک نماینده مجلس عنوان کرد که حذف یارانه نقدی پردرآمدها موجب می‌شود تا ۱۲ هزار میلیارد تومان عایدی برای دولت ایجاد شده و از طرف دیگر تاثیر به‌سزایی نیز در بهبود اوضاع اقتصادی خوانوارها خواهد داشت.

به گزارش خانه ملت، ذبیح‌الله نیک‌فر لیالستانی با اشاره به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌‌ها از سوی دولت، گفت: متأسفانه دولت قانون هدفمندی یارانه‌ها را به شکل ناقص اجرا می‌کنند.

او با بیان اینکه متاسفانه دولت‌های نهم و دهم از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها عدول کرده‌اند، اظهار داشت: در دولت‌ فعلی نیز مشکلاتی برای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها وجود دارد که این مشکلات باعث شده تا همه مردم یارانه یکسانی دریافت کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: ۷۰ درصد جامعه همچنان یارانه نقدی را بدون در نظر گرفتن میزان حقوق و درآمد، دریافت می‌کنند و این در شرایطی است که ۳۰ درصد از جمعیت کشور درآمد بالایی دارند و نیازی به دریافت یارانه نقدی نیز ندارند که این روش پرداخت یارانه باید اصلاح شود.

نیک‌فر اضافه کرد:  طبق اطلاعات به دست آمده از مرکز آمار، متوسط درآمد سالانه هر خانوار در دهک‌های پردرآمد، تقریبا حدود ۱۰۴ میلیون تومان و مجموع درآمد دهک‌های پایین نیز متوسط، هفت میلیون تومان در سال است، با این وضعیت می‌بایست درآمدهای حاصل از حذف یارانه نقدی پردرآمدها به سمت اشتغال جوانان و ایجاد شرایطی برای بهبود وضعیت مسکن زوج‌های جوان سوق پیدا کند.

او تصریح کرد: مردم پذیرفته‌اند که حذف یارانه نقدی پردرآمدها کارِ به مراتب بهتری است و ۱۲ هزار میلیارد تومان منابعی که از این محل آزاد می‌شود، تأثیر بسیاری در اوضاع اقتصادی خانوار‌ها و اشتغال جوانان خواهد داشت و همین رقم عایدی خوبی برای دولت جهت جبران هزینه‌ها خواهد بود.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: به طور قطع، مجلس موافق تصمیم دولت برای حذف یارانه نقدی پردرآمدهاست و معتقدم که می‌بایست خارج از چارچوب‌ جناح‌بندی‌های سیاسی به موضوع نگاه شود، زیرا در صورتی که این اقدام، به درستی اجرا شود، تاثیر به‌سزایی در حل مشکلات اقتصادی و کاهش فقر و همین‌ طور توجه بیشتر به محرومان خواهد داشت.

یارانه هدفمندی یارانه‌ها قطع یارانه‌ها قطع یارانه از مهر ماه یارانه دهک‌های بالای جامعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر