کد خبر: 813600 A

از وقتی آقای ترامپ رییس جمهور شد، افراطیون جهان را جمع کرد که در کنارش طراحی توسعه جنگ و خونریزی و خشونت را برنامه ریزی نمایند.

در نتیجه این استراتژی، عربستان سعودی به سرکردگی بن سلمان وامارات عربی متحده به رهبری بن زاید واسراییل به ریاست بنیامین نتانیاهو و در داخل کاخ سفید بولتون به عنوان مجموعه هم پیمان صدور خشونت با محوریت آقای ترامپ شکل گرفتند.

این مجموعه در سیاست خارجی در ماجرای یمن فعال شددند که یمن را از آنِ سعودی و حیاط خلوت آن کنند.

در ونزوئلا تا تقی به توقی خورد، بر خلاف عرف دنیا به سرعت رییس مجلس آن کشور را به عنوان رییس آنجا به رسمیت شناختند و رییس جمهورر را خلع شده پنداشتند و تصور سقوط یک هفته ای مادورو را داشتند .

و از همه مهم تر پرونده ایران بود که برای اینها مساله اصلی شده بود.

بولتون چندین بار در مراسم رسمی مجاهدین خلق شرکت کرده بود و در آخرین آنها رسما گفته بود رژیم ایران نمی تواند جشن چهلمین سال انقلابش را در تهران بگیرد و آنها تا چهلمین سال انقلاب، تهران را فتح می کنند.

بن سلمان وبن زاید در طمع حمایت های آمریکایی و با پشتوانه بولتون وبنیامین نتانیاهو  بدتریین مواضع این سالها را بر علیه ایران گرفتند و سعودی با بهانه ای که تندروهای داخلی به آنها دادند، قطع رابطه کرد و هر جا زمینه دشمنی بود کم نگذاشت.

بنیامین نتانیاهو هم که دشمن سنتی ایران بود وفعالترسن دورانش را در این سالها علیه ایران داشت.

همه این دشمنی های سازمان یافته منجر به خروج آمریکا از برجام شد ودر مرحله بعد تحریم حداکثرری ایران.از رهبر تا وزیر خارجه و سپاه پاسداران وهمه شریان های اقتصاددی را تحریم کردند.

اما معلوم بود که اینها راه به زانو در آوردن ایران نبود.

آقای ظریف وزیر پرتلاش و نیک اندیش ما در یک رفتار هوشمندانه نام این مجموعه راگروه ب گذاشت و این ۴ عنصری که با ب نامشان شروع می شد را به دنیا به عنوان افراطیون سیاستگزاری که کاخ سقید را نابود می کنند معرفی کرد.

البته در بعضی موارد آقای پومپئو هم با تسامحِ اینکه در عربی پ وجود ندارد جزو تیم ب می شود جا بگیرد.

در همه جای دنیا نام تیم ب مشهور شد.

تلاش گروه ب نتیجه های وحشتناکی داد:

در یمن نه تنهاجنگ تمام نشد، موشک های دقیق نفت عربستان را به نصف رساند.

ونزوئلا بعد از ماه ها همچنان رییس جمهور باقی مانده است.

کره شمالی هیچ تعهدی به آمریکایی ها نداد .

ایران، اصلی ترین پررونده روی میز، نه تنها استقامت کرده است بلکه پهپاد آمریکایی را ساقط کرده است و حتی در مورد عربستان هم متهم به ین شده که توانسته با موشک هایش مراکز نفتی عرربستان را هدف قرار داده است.

همه اینها باعث شد که استراتژیست های گروه ب به بن بست برسند.

بولتون رسما از کاخ سفید اخراج شد.

بن زاید عملا خودش را به کنار گود می کشاند تا اگر بشود از این گردونه خارج شود.

بنیامین نتانیاهمو با همه کمک های بی نظیر ترامپ نتوانست رای کافی بیاوررد

بن سلمان تنها در این میان مانده که از یک سو آمریکا قصد دوشیدن دوباره اش را دارد وگروگان آمریکایی ها شده واز سوی دیگر روی این را ندارد که برگردد روابطش را با ایران وهمسایه هایش خوب کند.

منبع: شهرارا

گروه ب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر