کد خبر: 803070 A

در الجزایر اتفاق افتاد؛

وزیر فرهنگ الجزایر پس از کشته شدن ۵ تماشاگر در یک کنسرت موسیقی به دلیل ازدحام در الجزیره استعفا داد.

عصر ایران نوشت: مریم مرداسی وزیر فرهنگ الجزایر به دلیل خشم عمومی در پی حادثه کنسرت پنجشنبه‌ گذشته (31 مردادماه) الجزیره استعفای خود را اعلام کرد 

گفتنی است، هزاران نفر از مردم پایتخت الجزایر یعنی شهر الجزایر یا الجزیره برای حضور در کنسرت  عبدالروف دراجی معروف به «سول‌کینگ» در استادیومی در این شهر جمع شده بودند.

«سول‌کینگ» خواننده 29 ساله فرانسوی‌الاصل، ستاره‌ای بزرگ در شمال آفریقاست. ترانه «آزادی» یکی از آثار معروف این خواننده است که معمولا در اعتراضات این کشور به کرات شنیده شده است. معترضان الجزایر از ماه آوریل سال جاری خواستار اصلاحات سیاسی و برکناری عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهوری وقت با حاکمیت طولانی‌اش در الجزایر بودند.

خبرگزاری فرانسه درباره این اتفاق نوشته است: «در روز شنبه (دو روز پس از کنسرت) رئیس پلیس الجزیره عزل شده است. البته تا این لحظه هیچ دلیل رسمی برای برکناری رئیس ‌پلیس ارائه نشده، اما یک منبع آگاه برکناری این مقام را با کنسرت «سول‌کینگ» در ارتباط می‌داند. در این میان مدیر بخش برگزاری و ساماندهی کنسرت‌ها در این کشور نیز روز جمعه برکنار شده است.

لازم به ذکر است بسیاری از مردم الجزایر، ایمنی ضعیف و مدیریت ناکارآمد در ایجاد ازدحام در کنسرت الجزیره را سرزنش کرده و مورد انتقاد قرار دادند. 

این کنسرت که 5 زخمی و 20 کشته برجای گذاشته به صورت زنده از یکی از کانال‌های تلویزیون ملی الجزایر پخش شد.

1009485_187

عکسی از حادثه رخ داده در کنسرت الجزایر که توسط خبرگزاری فرانسه منتشر شده است

الجزایر موسیقی وزارت ارشاد حادثه الجزیره استعفا خبرگزاری فرانسه دفتر موسیقی موسیقی ملل موسیقی خارجی سول کینگ ترانه آزادی در الجزایر اتفاق افتاد استعفای وزیر فرهنگ و رییس پلیس در پی مرگ چند نفر در کنسرت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر