کد خبر: 802995 A

جعفریان:

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی، گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت وام به مستمری‌‌بگیران و بازنشستگان در بودجه پیشنهاد داده است.

به گزارش فارس «محمدرضا جعفریان» با اعلام این خبر، افزود: پرداخت این وام بستگی به تخصیص اعتبار دارد. شاید با توجه به شرایط فعلی نتوانیم تمام این مبلغ را تخصیص بدهیم.

جعفریان ادامه داد:‌ سال گذشته میزان تسهیلات سازمان تامین اجتماعی ۱۰۰ میلیارد تومان بود که ۴۵ میلیارد آن تخصیص داده شد، امسال ۲۰۰ میلیارد تومان است که امیدواریم بتوانیم بخش اعظم آن را تخصیص دهیم.

وی  گفت:‌ نحوه تخصیص و ثبت نام وام ۵ میلیون تومانی بازنشستگان تامین اجتماعی در موعد مقرر از سوی مدیر عامل سازمان اعلام خواهد شد.

 معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی افزود:‌ علاوه بر این وام  کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی با همراهی بانک رفاه در سال ۹۸ تاکنون ۵۰ میلیارد تومان وام‌های ۲-۳ و ۵ میلیون تومانی به بازنشستگان و مستمری بگیران نیازمند پرداخت کرده است و ۱۵۰ میلیارد تومان دیگر نیز تسهیلات تا پایان سال به این قشر از  جامعه پرداخت خواهد کرد.

جعفریان افزود: بر اساس اعلام رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی ۵۰ میلیارد تومان دیگر تسهیلات به زودی از طریق بانک رفاه به بازنشستگان تامین اجتماعی پرداخت خواهد شد. 

وی خاطرنشان کرد: کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی با همراهی بانک رفاه سال گذشته ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به ۶۰ هزار نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران پرداخت کرد و از سوی سازمان نیز ۱۲ هزار نفر وام با مبلغ ۴ میلیون تومان دریافت  کردند که در مجموع ۷۲ هزار نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان مشمول دریافت تسهیلات شدند.

 معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی افزود:‌در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی حدود ۳ میلیون نفر بازنشسته و مستمری بگیر را تحت پوشش خود دارد. 

جعفریان درباره سهمیه تسهیلات بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت:‌افرادی در اولویت دریافت این وام‌ها هستند که تاکنون تسهیلات از سازمان تأمین اجتماعی و کانون بازنشستگان دریافت نکرده‌اند و سهمیه‌های هر استان به نسبت بازنشستگانی که دارد مشخص و تخصیص خواهد یافت.

وی تاکید کرد: هنوز زمان دقیق توزیع وام بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی به صورت دقیق مشخص نیست و در موعد مقرر توسط مدیر عامل سازمان اطلاع رسانی خواهد شد.

 معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی گفت: البته پرداخت وام و تسهیلات جزو وظایف ذاتی سازمان تأمین اجتماعی نیست و تنها به عنوان یک مساعدت انجام می‌شود و در این خصوص تأمین اجتماعی تکلیف قانونی ندارد.

پرداخت وام به مستمری بگیران تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر