کد خبر: 802409 A

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: به رغم اینکه بخش قابل توجهی از دهه شصتی‌ها تحصیلکرده هستند، اما معمولا بیکار هستند یا امنیت شغلی ندارند.

به گزارش خانه ملت، قرجه طیار درباره اولویت اقتصادی کشور عنوان کرد: دولت باید برای اشتغال‌زایی و تامین مسکن متولدان دهه ۶۰ تمام توان خود را به کار برد.

نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس با تاکید بر اینکه بسیاری از متولدان دهه ۶۰ همچنان بیکار بوده و فاقد مسکن هستند به همین دلیل تاکنون نتوانستند زندگی خود را سروسامان دهند، افزود: به رغم اینکه این قشر تحصیلکرده هستند اما معمولا بیکار بوده یا امنیت شغلی ندارند علاوه بر این، از سن استخدام آنها نیز گذشته است.

او با بیان اینکه تامین مسکن برای افرادی که در چهارمین دهه سن خود هستند از الزامات کشور است،  اظهار کرد: در وهله نخست دولت باید برای جوانان با طرح‌های زود بازده زمینه اشتغال‌زایی و خرید مسکن ارزان قیمت از طریق اعطای تسهیلات مناسب را فراهم کند و در مرحله بعدی به دنبال طرح‌های پایدار به منظور گسترش کارآفرینی و خوداشتغالی باشد.

 طیار تصریح کرد: اگرچه بخش خصوصی ظرفیت بالایی در اشتغال‌زایی دارد، اما بورکراسی اداری دست و پای سرمایه‌گذاران را بسته است، به گونه‌ای که استعلام از ادارات و دستگاه‌ها حداقل چند ماه به طول می انجامد که این امر موجب دلسردی سرمایه گذراران می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: با اجرای پنجره واحد می‌توان زمینه تسهیل سرمایه گذاری را فراهم کرد.

بیکاری بیکاری جوانان دهه شصتی‌ها بیکاری دهه شصتی‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر