کد خبر: 799375 A

یک نماینده مجلس عنوان کرد:

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه ساز‌و‌کار تاکسی‌های اینترنتی نیازمند قانونمند شدن است،گفت: بیمه رانندگان تاکسی‌های اینترنتی راهکاری اساسی برای ایجاد امنیت شغلی پایدار برای آنهاست.

یحیی کمالی‌پور درباره تعیین  تکلیف وضعیت تاکسی‌های اینترنتی در  کشور به خانه ملت گفت: اگر بخواهیم واقع بینانه وضعیت تاکسی‌های اینترنتی را در  حوزه حمل و نقل شهری و بین شهری بررسی کنیم می‌توان  به  این نتیجه رسید که این تاکسی‌ها  برای بسیاری از  افراد فرصت‌ شغلی ایجاد کرده‌‌اند، اما نکته اساسی این است که امنیت شغلی برای رانندگان تاکسی های اینترنتی در طی فرآیند همکاری با شرکت‌های اینترنتی حمل و نقلی وجود ندارد.

 نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در  مجلس تصریح کرد: زمانی که  شرکت‌های تاکسی آنلاین  از رانندگان برای خدمات رسانی  در حوزه حمل  و نقلی پورسانت دریافت می‌کنند، باید فکر اساسی  نیز برای آینده  شغلی  رانندگان بکنند.

او ادامه داد: برای ارتقای رفاه و ایمنی رانندگان تاکسی‌های اینترنتی لازم است نگاه ویژه به حمایت‌هایی از جنس بیمه شود تا رانندگان با خیال آسوده در این حوزه کاربردی مشغول شوند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه ساز و کار عملکردی  تاکسی‌های اینترنتی مشخص نیست، خاطر نشان کرد:  نمی‌توانیم ارزیابی دقیقی از فعالیت تاکسی‌های اینترنتی داشته باشیم، بنابراین  اگر  مقرر است  تاکسی‌های اینترنتی به نوعی  پورسانت از رانندگان  برای خدمات  حمل  و نقلی دریافت کنند باید قراردادهای کاری  طبق  قوانین  کار  را ترسیم کنند.

بیمه رانندگان تاکسی تاکسی‌های اینترنتی بیمه رانندگان تاکسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر