کد خبر: 796528 A

یک نماینده مجلس درخواست کرد:

نماینده مردم بم در مجلس دهم با بیان اینکه نابودی ۷۰ درصدی خرما با بروز بیماری خشکیدگی کشاورزان را به شدت نگران کرده است، گفت: ستاد بحران به داد کشاورزان برسد.

 به گزارش ایلنا، حبیب الله نیکزادی پناه درباره وضعیت عارضه خشکیدگی خوشه خرما در بم به خانه ملت گفت: خشکیدگی خوشه خرما امسال کشاورزان را به شدت نگران کرده، زیرا در برخی از اراضی کشاورزی در حوزه انتخابیه ۶۰ تا ۷۰درصد محصول خرما از بین رفته است.

نماینده مردم  بم در  مجلس با بیان اینکه بیمه کشاورزی و  هیات دولت به داد  نخل داران بمی برسند، تصریح کرد: شرایط تولید خرما با توجه خشکیدگی  خوشه خرما جدی است، بنابراین الزامی است که ستاد بحران به این پدیده غیر مترقبه ورود قاطعانه بکند.

او ادامه داد: امسال اگر ستاد بحران،تمهیداتی برای نخل داران  خرما  در  حوزه انتخابیه  را  در دستور کار قرار ندهند، مسلما بسیاری از نخل داران توان پرداخت قسط‌های وام های بانکی را که در  جریان تولید، اخذ کرده اند را نخواهدداشت.

او  افزود: الزام  بازپرداخت وام های بانکی می بایست در شرایطی که ۷۰درصد تولیدات کشاورزان بر اثر خشکیدگی خوشه خرما تخریب شده است تمدید شود، بنابراین الزامی است که وزارت کشاورزی و ستاد بحران با همفکری جدی به داد نخل داران برسند و این در حالی است که بطور  حتم با این شرایط با کاهش چشمگیر حجم تولید خرما  در بم روبرو  می شویم.

 نیکزادی پناه افزود: بیماری خشکیدگی خرما  امسال موجب شده است که به شدت  میزان حجم تولید خرما  در بم با کاهش رو‌به‌رو شود و از  همین رو نباید با عدم حمایت از  کشاورزان به ویژه در  حوادث غیرمترقبه انگیزه کشاورزان را برای ماندگاری در  چرخه تولید را باکاهش رو‌به‌رو کرد.

  عضو فراکسیون تولید  و اشتغال  مجلس با بیان اینکه نابودی ۷۰ درصدی خرما با بروز بیماری خشکیدگی، کشاورزان را به شدت نگران کرده است یادآور شد: ستادبحران به داد کشاورزان برسد.

خرما کشاورز کشاورزان خشکیدگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر