کد خبر: 795459 A

عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس:

عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس با بیان اینکه نباید قانون کار میان کارگر و کارفرما به نوعی تعیین شود که فضای انحراف برای افراد فراهم باشد، افزود: قراردادهای سفید امضا، یکطرفه و ظالمانه به سبک برده‌داری، باید از حوزه اشتغال کشور برچیده شود تا بتوان امنیت شغلی را به حوزه اشتغال بازگرداند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خانه ملت درباره شرایط قرارداد‌های کاری در حوزه اشتغال گفت: دولت برای جلوگیری از تبعیض میان کارفرما وکارگران الزامی است که در زمینه قراردادهای کاری شفاف سازی کند و لازمه این مهم تدوین لایحه خاص  و ویژه  برای  حمایت از حقوق کارگران  در قبال کارفرمایانی است که حق کارگران  این اقشار زحمتکش  را نادیده می‌گیرند.

 نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه اثربخشی در حوزه اشتغال نیازمند رفع تبعیض  حقوقی کارگران است، تصریح کرد: نباید اجازه داد برخی با ایجاد روزنه در قرارداد‌های کاری  حقوق کارگران  را پایمال کنند.

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه نباید قانون کار میان کارگر و کارفرما به نوعی تعیین شود که  فضای انحراف برای افراد  فراهم  باشد افزود: قراردادهای سفید امضا،  یکطرفه و ظالمانه به سبک  برده داری، باید از حوزه اشتغال کشور برچیده شود تا  بتوان امنیت شغلی را به حوزه اشتغال بازگرداند.

عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس با بیان اینکه برخی از  قراردادها در  حوزه اشتغال  برده‌داری  است یادآور شد: شرایط بد اقتصادی کشور متاسفانه موجبات سوء استفاده برخی از  افراد در فضای کاری را ایجاد کرده  است، بنابراین نباید اجازه داد کارفرماها در  حوزه اشتغال با  قرار داد یک‌طرفه  شرایط حقوقی کارمندان را تضعیف کند.

کارگران قرارداد موقت قراردادهای سفید امضا استثمار کارگران بهره کشی از نیروی کار شفاف سازی قرارداد‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر