کد خبر: 794891 A

با نزدیک شدن به زمان اجرای فروش بنزین با کارت سوخت، تکاپوی افرادی که فاقد کارت سوخت هستند بیشتر شده و نگرانی‌ها از نرسیدن به موقع کارت سوخت به دست این افراد نیز بالا گرفته است.

قرار است از بیستم مرداد استفاده از کارت سوخت اجباری شود با این حال هنوز افرادی هستند که کارت سوخت ندارند و از آن طرف بیشتر از ۷۰۰ هزار کارت سوخت در باجه‌های پست معطل مانده است؛ البته راهکار‌هایی برای دریافت کارت سوخت در دقیقه ۹۰ وجود دارد.

با نزدیک شدن به زمان اجرای فروش بنزین با کارت سوخت، تکاپوی افرادی که فاقد کارت سوخت هستند بیشتر شده و نگرانی‌ها از نرسیدن به موقع کارت سوخت به دست این افراد نیز بالا گرفته است.

صاحبان خودرو که تا چند سال پیش همواره کارت سوخت را مانند کارت ماشینشان همراه داشتند با تک نرخی‌شدن بنزین و بی‌اثر شدن سامانه کارت سوخت، این کارت‌ها را به فراموشی سپردند، اما از زمستان سال گذشته دوباره زمزمه‌های بازگشت این کارت باعث شد تا کارت سوخت به یکی از مهمترین بحث‌ها در بین مردم تبدیل شود.

در آن زمان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد که افرادی که کارت سوخت خود را گم کرده‌اند باید برای دریافت مجدد کارت اقدام کنند. دو راه نیز برای این کار وجود داشت که شامل مراجعه به مراکز پلیس +۱۰ و یا سامانه دولت همراه می‌شد.

بعد از گذشت چند روز مشخص شد تعداد افراد فاقد کارت سوخت بالاست و تصمیم بر ارائه خدمات کارت سوخت بر روی یکی از کارت‌های بانکی صاحب خودرو گرفته شد، اما گذشت زمان ثابت کرد اینکار ممکن نیست و دوباره صدور کارت سوخت در دستور کار قرار گرفت، اما این بار از افرادی که زمستان ثبت نام کرده بودند، خواسته شد تا با مراجعه به سامانه شرکت پست جمهوری اسلامی، از سرنوشت کارت سوخت خود که بر اساس اطلاعات ثبت شده صادر شده بود، مطلع شوند.

اما مساله این است که رهگیری مرسولات پستی در سایت پست با ارائه کد رهگیری ۲۰ رقمی امکان‌پذیر است و این در شرایطی است که بیشتر افرادی که برای صدور المثنی کارت سوخت اقدام کرده‌اند این کد را ندارند، زیرا قرار نبود بسته پستی به دست آن‌ها برسد.

از همین رو پست با ایجاد گزینه در سایت خود امکان ردیابی کارت سوخت را با شماره VIN کارت خودرو فراهم کرده است.

بنزین جمهوری اسلامی خودرو دولت کارت سوخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر