کد خبر: 794123 A

نماینده مردم شادگان در مجلس:

نماینده مردم شادگان در مجلس از جبران نشدن خسارت کشاورزانی که از از سیل متضرر شده‌اند، گلایه کرد.

مجید ناصری‌نژاد در رابطه با کمبود آب شرب در شهرستان شادگان و شهر‌های همجوار به خانه ملت گفت: کمبود آب شرب و کشاورزی در بسیاری شهر‌های استان خوزستان به ویژه شهرستان شادگان، بسیار نگران کننده است، به نحوی که دیگر نمی‌دانیم باید چگونه به مسئولان اعلام کنیم.

او با اشاره به اینکه استان خوزستان در سال‌های اخیر همواره گرفتار کم آبی و خشک‌سالی بوده است، افزود: به رغم اینکه امسال بارندگی‌های بسیار خوبی را در سطح کشور شاهد بودیم، به دلیل مدیریت نامناسب بخش زیادی از منابع آبی را از دست دادیم.

حیات 3.5 میلیون اصله نخل در خطر نابودی

ناصری‌نژاد با اعلام اینکه حیات شهرستان شادگان وابسته به کشاورزی است، تصریح کرد: بیش از 3.5 میلیون اصله نخل و زمین‌های وسیع کشاورزی که در قسمت انتهایی حوزه مارون قرار دارند که در اثر سوء مدیریت و توزیع نشدن عادلانه آب، با مشکلات بسیار زیادی مواجه شده و در حال خشک شدن هستند. از طرفی بیش از نیمی از تالاب شادگان نیز به دلیل کمبود آب، خشک شده و در وضعیت نگران کننده‌ای قرار گرفته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، وضعیت آب شهرستان شادگان را بحرانی دانست و اظهار کرد: در سال‌های اخیر برای رفع مشکلات مردم و تامین آب شرب منطقه پیگیری‌های بسیار زیادی داشتیم و بارها در این زیمنه با استاندار، وزیر نیرو، نایب رئیس مجلس جلسه گذاشته‌ایم، اما تاکنون هیچ اقدام موثری انجام نشده است.

او با بیان اینکه بسیاری از روستاهای شهرستان شادگان در این ماه‌های گرم سال آب شرب ندارند، گفت: از مدیران و مسئولان مربوطه بارها درخواست کمک کردیم چرا که مردم شهرستان با مشکلات زیادی رو‌ به رو هستند، اما حساسیتی نسبت به وضع بحرانی آب در مدیران به وجود نیامده است.

 نماینده مردم شادگان در مجلس همچنین با انتقاد از محقق نشدن وعده‌های رئیس جمهور برای پرداخت خسارات ناشی از سیل، افزود: متاسفانه وعده‌های رئیس جمهور برای پرداخت خسارت کشاورزان خسارت دیده در سیل اخیر محقق نشده است، البته اعتباراتی به بانک‌های منطقه داده شده، اما بانک‌ها به دلایل و بهانه‌های مختلف از پرداخت خسارت کشاورزان طفره می‌روند.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان با تاکید بر اینکه اقدامات خوبی در حوزه بازسازی مناطق سیل زده انجام شده است، خاطرنشان کرد: اقداماتی در زمینه بازسازی زمین‌های کشاورزی، خانه‌ها و راه‌های مواصلاتی انجام شده است، اما نسبت به میزان خسارات وارد شده بسیار ناچیز است. از طرفی نمک‌هایی که به همراه سیل وارد زمین‌های کشاورزی شده است، اراضی را قلیایی کرده و مشکلات بسیار زیادی برای مردم به وجود آورده است.

سیل کشاورزی خوزستان شادگان کشاورزان خسارات سیل جبران خسارات سیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر