کد خبر: 793628 A

این معمای مرموز بسیاری را به تلاش و تکاپو برای حل آن واداشته است، از جمله «رابرت بالارد»؛ مردی که کشتی تایتانیک را در دل اقیانوس پیدا کرد. او از هفتم آگوست آینده درباره نشانه‌های مرتبط با دو خلبان مفقود شده برنامه ریزی می‌کند.

به گزارش ایلنا، ناپدید شدن خلبان معروف آمریکایی، «آملیا ارهارت» در اقیانوس آرام سال ۱۹۳۷ میلادی، یکی از بزرگترین معما‌های سفر‌های هوایی تا به امروز است.

این معمای مرموز بسیاری را به تلاش و تکاپو برای حل آن واداشته است، از جمله «رابرت بالارد»؛ مردی که کشتی تایتانیک را در دل اقیانوس پیدا کرد. او از هفتم آگوست آینده درباره نشانه‌های مرتبط با دو خلبان مفقود شده برنامه ریزی می‌کند.

۲

بالارد به جزیره نیکو مارورو که جزیره خالی از سکنه در اقیانوس آرام و بخشی از جمهوری «کریباتی» است، خواهد رفت تا عملیات جستجو پیرامون ناپدید شدن حیرت آور آملیا ارهارت و دستیارش را پس از گذشت بیش از ۸۰ سال آغاز کند.

۳

اهارت همراه کمک خلبان «فرد نونان» در جولای سال ۱۹۳۷ میلادی وقتی سعی داشت تا لقب نخستین زنی را که دور دنیا پرواز کرده به دست بیاورد که ناپدید شد.

۴

وقتی او در حال رفتن به سوی جزیره هاولند بود، ارتباط با هواپیمای او ـ که از نوع لاکهید ١٠-الکترا بود ـ قطع شد و ارهارت و دستیارش برای همیشه ناپدید شدند و سال‌ها کاوش و گمانه زنی درباره آن‌ها بی نتیجه ماند.

۴

بالارد ۷۷ ساله، افسر بازنشسته نیروی دریایی آمریکا به همراه «نشنال جئوگرافیک» قصد دارند تا درباره ارهارت تحقیق کنند. در همین راستا برای تولید یک مستند دو ساعته از فرآیند پژوهش فیلمبرداری و مستند در بیستم اکتبر آینده در شبکه نشنال جئوگرافیک منتشر خواهد شد.

۵

بالارد و گروهش در اعماق اقیانوس پیرامون جزیره مرجانی خالی از سکنه به کاوشگری خواهند پرداخت، جایی که گفته می‌شود قطعه بزرگی از آلومینیوم هواپیمای ارهارت و اسکلت یک زن سفید پوست که هویت آن تاکنون مشخص نشده در سال ۱۹۴۰ میلادی کشف شده است.

۶

پیش بینی می‌شود گروه بالارد از زیر دریایی‌های کنترل از راه دور برای کاوش استفاده کنند، همینطور گروه دیگری هم در منطقه‌ای که گفته می‌شود ارهارت در آنجا اقامت داشته از سگ‌های تجسس بهره خواهند برد و دی ان ای‌های موجود در منطقه را آزمایش خواهند کرد.

۷

ارهارت در دهه سوم قرن بیستم، شماری از رکورد‌های پرواز را شکست؛ از جمله این که او نخستین زنی بود که در سال ۱۹۳۲ میلادی از عرض اقیانوس اطلس عبور کرد. وقتی ناپدید شد چهل سال بیشتر نداشت و تاکنون کسی نتوانسته به طور کامل این معما را حل کند.

۹

برخی بر این باورند که سوخت هواپیمای او تمام شده و بر فراز دریا سرنگون و متلاشی شده، با این حال این نظریه محل اختلاف بین کاوشگران است، به گونهای که برخی بر این باورند او پس از سقوط موفق شده خود را نجات بدهد و مدتی را در جزیره خالی از سکنه به سر برده و سرانجام به طور کلی ناپدید شده است. برخی هم می‌گویند ارهارت به ایالات متحده بازگشت و با نامی جعلی و دروغین به زندگی ادامه داد.

منبع: تابناک با تو

 

اقیانوس ایالات متحده کشتی نیروی دریایی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر