کد خبر: 779707 A

لطفی:

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: استخدام به شرط پارتی و رابطه نگاه جوانان به ساختار اداری کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به گزارش ایلنا، حسن لطفی گفت: یکی از مشکلات اساسی در ساختار اداری و قانون خدمات کشوری وجود انواع استخدام نیرو در سازمان‌های دولتی است، استخدام‌هایی که با عناوین مختلفی چون رسمی، پیمانی، شرکتی، طرحی، کار معین و عمرانی صورت می‌گیرد.

وی در ادامه صحبت‌های خود با خانه ملت، با بیان اینکه، دولت درب‌های استخدام قانونی را روی جوانان بسته و پنجره را باز کرده است، ادامه داد: محدود کردن راه‌های قانونی استخدام باعث گسترش و رشد روش‌های جذب غیرقانونی و با رابطه و پارتی‌بازی شده است، به نحوی که افراد با پارتی و به صورت شرکتی در سازمانی جذب شده و سپس به همین روش به قراردادی تبدیل می‌شوند.

لطفی اظهار کرد: بهره‌وری سازمان‌های دولتی تحت تاثیر جذب‌های غیرقانونی و عدم امنیت شغلی قرار گرفته و به شدت کاهش پیدا می‌کند. از طرفی جذب و استخدام با پارتی بازی و رابطه، باعث ایجاد نگرش منفی در میان جوانان نسبت به ساختار اداری کشور می‌شود چرا که جذب نیرو بر اساس شایسته سالاری و نخبه پروری پیش نرفته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: برای افزایش بهره‌وری واصلاح این امور ابتدا باید انواع استخدام‌ها در کشور جمع شده و یک رویه واحد بر اساس شایسته سالاری ایجاد شود.  بنابراین برای اصلاح ساختار اداری کشور باید پارتی‌بازی و نحوه بکارگیری غیرقانونی در دستگاه‌های اجرایی متوقف شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون مدیریت خدمات کشوری باید اصلاح شود، خاطر نشان کرد: مجلس درصدد اصلاح و رفع ابهامات موجود در قانون خدمات کشوری است، بر همین اساس کمیسیون مشترک قانون خدمات کشوری نیز پس از تعطیلات مجلس کارش را با جدیت ادامه می‌دهد.

پارتی بازی در استخدام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر