کد خبر: 776785 A

به تازگی در پکن مراکزی با نام «اتاق‌های خشم» افتتاح شده است که در آن‌ها افراد خشمگین و یا پراسترس برای رهایی از اضطراب، اجسام را خرد می‌کنند.

به گزارش ایلنا، برخی از افراد برای تخلیه خشم و استرس خود شیوه شکستن اجسام را انتخاب می‌کنند. این روز‌ها در چین «اتاق‌های خشم» که چنین خدماتی را فراهم می‌کنند ظهور یافته و تعداد آن‌ها روز به روز در حال افزایش است. در این مکان‌ها اجسامی آماده شکستن است تا افراد خشمگین و یا پراسترس آن‌ها را خرد کنند.

اسپوتنیک با ژو، مالک یکی از این اتاق‌های خشم در پکن، گفتگویی انجام داده است. بنا به گفته ژو او ماهانه حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ مراجعه کننده دارد. ژو در این خصوص گفت: «جوانان معمولا برای سرگرمی به اینجا می‌آیند تا اوقات فراغت خود را به شیوه‌ای غیرمعمول سپری کنند. کارمندان زمانی که کار سختی داشته‌اند برای تخلیه استرس به ما مراجعه می‌کنند. مشتری‌هایی دائمی ما متخصصان آی‌تی هستند. آن‌ها یک بار در ماه برای تسکین دادن خود به اینجا می‌آیند. برخی هم، چون ورشکست شده و یا از همسر خود جدا شده‌اند مشتری ما می‌شوند. در فصل امتحانات هم تعداد دانش‌آموزان و دانشجویان که پیش از امتحان به اینجا مراجعه می‌کنند افزایش می‌یابد».

بنا به گفته ژو، زنان بیشتر از مردان به این مراکز مراجعه می‌کنند.

«اتاق خشم» چینی‌ها در خدمت افراد پراسترس + تصاویر

ژو در ادامه گفتگوی خود افزود: «این ایده خوبی نیست که در خانه بطری یا تلویزیون را بشکنید و در ضمن این کار برایتان بسیار گران تمام خواهد شد. وقتی یک بطری می‌شکند صدایی مانند زنگ ایجاد می‌کند. صدای شکستن شیشه احساس آزادی از استرس را در افراد ایجاد کرده و به آن‌ها کمک می‌کند احساسات خود را تخلیه کنند».

روانشناسان پکن معمولا پیش از برگزاری جلسات مشاوره مراجعه‌کنندگان خود را به این اتاق‌ها می‌برند تا احساسات آن‌ها تخلیه شود. خردکردن بطری‌ها و یا لوازم خانگی فرسوده همه خلاقیت مالکان اتاق‌های خشم برای ارائه به مشتریان خود نیست. کسانی که از شکستن شیشه می‌ترسند می‌توانند کتاب‌ها و یا بالش‌های قدیمی را پاره کنند. هرچند بیشتر مردم شکستن شیشه را ترجیح می‌دهند.

«اتاق خشم» چینی‌ها در خدمت افراد پراسترس + تصاویر

«اتاق خشم» چینی‌ها در خدمت افراد پراسترس + تصاویر

امنیت مشتری‌ها از اولویت‌های اصلی مالکان این مراکز است. پیش از آنکه مشتری‌ها وارد اتاق خشم شوند به آن‌ها لباس مخصوص، عینک و چوب بیسبال داده می‌شود. لباس مخصوص از لایه‌ها ضخیم پلاستیکی تهیه شده است بعلاوه َآنکه چکمه‌های پلاستیکی، دستکش و کلاه ایمنی به همراه دارد. با این حال برخی از افراد به ویژه زمانی که برای گرفتن عکس کلاه خود را درمی‌آورند دچار آسیب‌دیدگی می‌شوند. کودکان تنها در صورت به همراه داشتن والدین خود می‌توانند به این مراکز مراجعه کنند.

منبع: اسپوتنیک

پکن خشم کودکان والدین کلاه ایمنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر