کد خبر: 774153 A

اولین رستوران گیاهی در دنیا بیش از یک قرن پیش در کشور سوئیس تأسیس شد؟ کشوری که استیک تارتار، فوندو و استیک شاتوبریان از جمله غذاهای معروف آن به حساب می‌آید و مردم برای پخت بیشتر غذاها از گوشت استفاده می‌کنند.

به گزارش ایلنا، این رستوران که نامش «هاوس هیلتل» (Haus Hiltl) است، بیش از یک قرن پیش در سوئیس و شهر زوریخ تأسیس شد و اولین رستوران در این کشور و جهان بود که منوی غذایش، هیچ گزینه‌ای برای انتخاب غذاهای گوشتی نداشت.

هاوس هیلتل هم اکنون یکی از معروف‌ترین و بهترین رستوران های زوریخ است و گیاه‌خواران از کیفیت غذاهای آن راضی هستند و حتی گوشت‌خواران نیز به خوش‌طعمی غذاهای گیاهی آن اعتراف می‌کنند. اما اوضاع همیشه به این شکل نبوده است.

1

امروزه بازدیدکنندگان می‌توانند از صبح زود تا آخر شب به رستوران هاوس هیلتل رفته و غذاهای متنوع خوش‌طعم و باکیفیتی را سفارش بدهند که از سراسر دنیا تأثیر گرفته است.

6

منوی غذای رستوران هاوس هیلتل بر اساس غذاهای گیاهخواری تنظیم شده و گزینه‌های جالب متعددی را هم برای گیاهخواران و هم برای وگان‌ها در برمی‌گیرد. «وگانیسم»، یک روش زندگی و تغذیه به شمار می‌رود که هدف آن حذف هر نوع محصول حیوانی چه در غذا و چه در مواد مصرفی است./ سیناپرس

تغذیه جهان گوشت گیاهخواری رستوران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر