کد خبر: 771522 A

در مصر باستان صورت می گرفت؛

در مصر باستان روش های عجیبی از سوی فراعنه برای مشخص شدن جنسیّت جنین صورت می گرفت.

به گزارش ایلنا، طرز شناخت نوع جنین تاریخ طولانی دارد. زنان در عصر فراعنه ترفندهایی را نه فقط برای تشخیص جنسیّت جنین بلکه برای شناخت زنان نازا از کودک زا هم ابداع کرده بودند.

یک پژوهش جدید تاریخی که از سوی مرکز پژوهش و حقوق در استان أقصر مصر به سرگروهی خانم نجوا البارون انجام شده، نشان می دهد که زنان مصری حدود پنج هزار سال پیش با ابزارهای باروری جنسی و تسریع فرآیند بارداری آشنا بودهاند.

فراعنه۲

یک نمونه از روش های زنان فرعونی چنین بوده است که مراجعه کننده روی مخلوط بخور، بخار روغن، خرما و آبجو می نشست و اگر بعد از اجرای این نسخه استفراغ می کرد دلیل این بود که به زودی باردار می شود و اگر این اتفاق نمی افتاد، نشان دهنده این بود که او نازاست.

فراعنه۳

تعیین جنسیّت جنین با گندم و جو

مصریان باستان روش جالبی برای تشخیص جنسیّت جنین داشتند. آنها ادرار زن باردار را روی دانه های گندم و جو می ریختند، اگر نخست دانه های جو میرویید نشان دهنده این بود که جنین پسر است و اگر دانه های گندم نخست رشد میکرد، نشان دهنده دختر بودن جنین بود.

فراعنه۴

این مطالعه همچنین به نسخه های فراعنه برای پیشگیری از بارداری و تنظیم خانواده نیز اشاره دارد، که موادی همچون نمک ناترون، فضولات کروکودیل، ماست و فیبر گیاهی در نسخه ها به چشم می خورند.

فراعنه۵

منبع: تابناک با تو

بارداری حقوق خرما زنان مصر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر