کد خبر: 770567 A

یکی از جذاب‌ترین جزایر موجود در اقیانوس آرام را می‌توان جزایر سلیمان دانست؛ 990 جزیره بدون ارتش.

به گزارش ایلنا،  قاره اقیانوسیه یکی از قاره‌های جالب دنیا است که خیلی از جزیره‌های کوچک و بزرگ اقیانوس آرام در آن قرار دارد. این جزیره های کوچک و بزرگ و پراکنده از نظر نژاد شناسی ومردم شناسی و قوم‌ شناسی دارای اهمیت است و سه گروه قومی را در بر می گیرد. یکی پلی‌ نزی دیگری ملانزی و قومی دیگر که میکرونزی است.

قسمتی از پلی‌نزی جزیره نیوزلند است و گینه نو هم قسمتی از ملانزی است و کشور استرالیا که آن هم جزء قاره اقیانوسیه است. البته شبه جزیرهٔ مالایا هم قسمت دیگری از اقیانوسیه است. نکته مهم اینکه اقیانوسیه کم‌ جمعیت ‌ترین قاره جهان است البته بعد از قارهٔ جنوبگان و همچنین کوچک‌ ترین قاره جهان از نظر مساحت قسمت های خشک است. اقیانوسیه یکی از هشت بومگاه  کره زمین است.

جزایر سلیمان کشوری است که در اقیانوس آرام قرار دارد و بیشتر از ۹۹۰ جزیره در آن وجود دارد. پایتخت آن هونیارا است. این جزیره زیبا از صدها جزیره بزرگ و کوچک درست شده که مهم ترین جزیره های آن نیو جورجیا، گوادال کانال، مالایتا و سان کریستوبال است.

این کشور خاطره انگیز و زیبا از جزایر آتشفشانی و کوهستانی سلیمان که از شش جزیره اصلی و صد ها جزیره کوچک دیگر به وجود آمده، بلندترین قسمت آن قله با ارتفاع ۲۴۴۷ متر است و نام آن ماکاراکومبورو است. وضعیت آب و هوای این جزیره پر رمز و رازو پر گنج استوایی است و در ماه های نوامبر تا آوریل بارندگی در آن به وفور دیده می شود و دما در این ماه ها بالا است.

جزایر سلیمان از سوی برخی از مردم محلی به عنوان جزایر اسرار آمیز نیز شناخته می‌شوند. جزایری که می‌توانند منشاء راز‌هایی جالب باشند. در ادامه به بررسی این جزیره می‌پردازیم:

_شاید باورنکردنی باشد، اما جزایر سلیمان شامل ۹۹۰ جزیره می‌شود

_آب و هوای این جزیره استوایی است

_نخستین فردی که این جزایر را کشف کرد یک دریانورد اسپانیایی بود که مقادیر زیادی طلا پیدا کرد و، چون تصور کرد این طلا‌های حضرت سلیمان است جزیره به جزیره سلیمان مشهور شد

_جزایر سلیمان در سال ۱۹۴۲ توسط ژاپنی‌ها تصرف شد. پیش از این بریتانیا و پس از این هم آمریکا به این جزیره علاقه نشان داد و در نهایت این جزیره اعلام استقلال کرد

_ مردم جزیره سلیمان دارای یک ژن هستند که به رغم پوست تیره، موهایشان را بلوند می‌کند

_بر طبق تحقیقات، ژنی که مو‌های بلوند را در اروپا به وجود آورده با ژن این مردم متقاوت است. بر اساس پژوهش‌ها مشخص شد که علت این رنگ روشن مو ژن خاصی است

_نارگیل، مغز نارگیل و کاکائو از این کشور به دیگر نقاط جهان صادر می‌شود

_هنوز هم بسیاری از مردم محلی معتقدند گنیجنه حضرت سلیمان در دل یکی از جزایر یا زیر سنگ‌ها پنهان شده است

_این مجموعه جزایر هیچ ارتش و نیروی نظامی ندارد و مردم در صلح کامل زندگی می‌کنند

منبع: انتخاب

استقلال اقیانوس آرام اقیانوسیه ژن مو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر