کد خبر: 768813 A

سقوط زباله فضایی متعلق به فضاپیمای چینی چیزی نمانده بود که به زندگی یک راهب بودایی این کشور خاتمه دهد.

 به گزارش ایلنا، یک راهب بودایی اهل لائوس از حادثه سقوط زباله فضایی جان سالم به‌در برد. این راهب به همراه تعدادی راهب دیگر در محوطه یک معبد در این کشور حضور داشت که ناگهان یک زباله فضایی در چند متری جایی که او ایستاده بود فرود آمد. بنا به گزارش رسانه‌های محلی این ورق فلزی متعلق به فضاپیمای چینی بود.

یکی از تصاویری که منتشر شده است این راهب را در حالی که با لباس نارنجی رنگ مخصوص راهبه‌ها در مقابل معبد ایستاده است و یک ورق فلزی متعلق به این فضاپیما را در دست دارد، نشان می‌دهد. این در حالی است که افراد محلی در مورد اینکه این ورق فلزی متعلق به فضاپیمای چینی باشد در تردید به سر می‌برند.

در آوریل سال ۲۰۱۸ عملیات اکتشاف ایستگاه فضایی Tiangong-۱ در فضا خاتمه یافت و تعدادی از قطعات آن وارد جو زمین شد. خوشبختانه بخش زیادی از این قطعات پیش از ورود به جو زمین نابود شد.

بودایی 2

سقوط این زباله فضایی در نزدیکی یک معبد در لائوس در حالی خبرساز می‌شود که در سال ۱۹۹۷ یکی از زباله‌های فضایی متعلق به فضاپیما‌های آمریکایی حین سقوط به یک انسان در زمین برخورد کرد. "لوتی ویلیامز" اولین و شاید آخرین فردی باشد که یک زباله فضایی حین ورود به جو زمین با او برخورد کرده است. این زن در حال قدم زدن در یکی از پارک‌های اوکلاهما بود که یک زباله فضایی که هم‌وزن یک بطری نوشیدنی بود روی شانه‌اش فرود آمد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

رسانه زباله زمین فضاپیما وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر