کد خبر: 765445 A

دانستنی‌های علمی؛

روغن نارگیل برای لب‌های خشک بسیار خوب است. جذب آن احتیاج به زمان دارد و بهترین زمان استفاده از آن قبل از خواب است تا صبح هنگام لب‌های شما زیبا شود.

به گزارش ایلنا، در این گزارش جدیدترین دانستنی‌های روز پزشکی که هر روز با آن سر و کار دارید،‌ را دنبال می‌کنیم.

بهترین راهکار برای خلاص شدن از نفخ‌های شکمی

اگر از دندان مصنوعی استفاده می‌کنید ممکن است در شما نفخ ایجاد می‌شود پس با دندانپزشک مشورت کنید و از مناسب بودن آنها اطمینان حاصل کنید، همچنین عصبانیت و اضطراب می‌تواند موجب بلع مقدار بیشتری هوا شوند که ایجاد نفخ را به همراه دارد.

بهتر است مواد غذایی که مصرف می‌کنید را به صورت روزانه و با اشاره به وعده غذایی مصرف شده یادداشت کنید، با این کار می‌توانید بعد از چند هفته یا چند ماه، لیستی از مواد غذایی که علائم نفخ در بدن شما را بیشتر می‌کنند؛ تهیه کنید.
 
نفخ
 

روش‌های  سنتی برای داشتن دندان‌هایی سفید

اعتدال در استفاده از مسواک لازم است اما در به کار بردن مسواک هم نباید افراط کرد، افراط در استفاده از مسواک موجب تحلیل بافت دندان و لثه می‌شود که امری بسیار خطرناک است.

 
بهترین مسواک گیاهی، مسواکی است که با وجود تلخی، قبضی نیز داشته باشد مثل چوب اراک یا چوب درخت زیتون که به سبب قوت قابضه، دندان و لثه را تقویت می‌کنند و به واسطه تلخی‌اش فضلات را به تحلیل می‌برد.
 
همچنین مالیدن نمک با عسل به دندان‌ها آنها را تقویت می‌کند و ترکیب سرکه انگور یا سیب و عسل نیز ضد عفونی و سفید کننده است؛ شستن دندان‌ها با ترکیبی از کف دریا و نمک برای سفید کردن دندان و تقویت لثه بی نظیر است.
 
مسواک
 

تاثیر روغن‌های طبیعی در سلامت پوست

برای رفع چروک‌های زیر چشم می‌توانید به مژه‌ها و ابرو روغن کرچک بزنید؛ برای این کار برس ریمل خود را به خوبی بشویید و در روغن کرچک فرو کنید، آن را به مژه‌ها و ابرو بزنید تا رشد آنها زیاد شود؛ هرشب قبل از خواب این عمل را تکرار کنید.

روغن نارگیل برای لب‌های خشک بسیار خوب است. جذب آن احتیاج به زمان دارد و بهترین زمان استفاده از آن قبل از خواب است تا صبح هنگام لب‌های شما زیبا شود، شما می‌توانید از روغن خالص یا ماسک آن استفاده کنید.
پوست
 

سلامت موها را با خوردن ژله حفظ کنید
 
ژله منبع غنی اسید فولیک بوده که برای سلامت مو مفید است، از نازک شدن و ریزش مو جلوگیری می‌کند؛ ناهنجاری‌های پوست را کاهش می‌دهد، ژله رده‌هایی از اینوزیتول و نیاسین دارد که از برخی از ناهنجاری‌های پوستی جلوگیری می‌کند؛ در حقیقت مصرف مکرر ژله به کاهش ناهنجاری‌هایی نظیر آکنه و روزاسه (نوعی بیماری مربوط به بینی و گونه‌ها که با ضایعات آکنه مانند و گشاد شدگی مویرگ‌ها مشخص می‌شود) کمک می‌کند.
 ژله
 

کدام دردهای جناقی خبر از بیماری قلبی می‌دهد
 
درد جناغ سینه یکی از علائم مبهم و آزار دهنده است که بسیاری از افراد به آن مبتلا هستند. این درد باعث نگرانی افراد می‌شود به این دلیل که فکر می‌کنند این درد به معنای اختلالات قلبی است، در صورتی که درد در ناحیه جناغ سینه جزو دردهای غیر قلبی دسته بندی شده است و لزوما به معنای اختلالات قلبی نیست.
 
از جمله علل اصلی وقوع این درد، می‌توان انواع بیماری‌های عضلانی اسکلتی، بیماری‌های ریوی ، بیماری‌های گوارشی و همچنین بیماری‌های قلبی اشاره کرد. افرادی که جراحت یا التهابی در این مکان داشته‌اند هم ممکن است با وارد آمدن فشار بر این ناحیه احساس درد بیشتری کنند.


 درد

منبع: باشگاه خبرنگاران

بیماری قلبی خواب رشد مو مواد غذایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر