کد خبر: 760463 A

پتن در خاطرات خود نوشته است که وقتی که 26 سال بعد دوباره به آن شهر رفته دیده آن توالت صحرایی به ، "قبر قهرمان ملی،" تبدیل شده و توسط مردم محلی حفاظت می شود.

به گزارش ایلنا، ژنرال جرج اسمیت پتن یکی از سرشناس ترین چهره های نظامی ایالات متحده در جریان جنگ های اول و دوم جهانی است. وی به خشونت بیش از حد و سختگیری مشهور است ولی در جریان جنگ جهانی دوم یک شوخی عجیب انجام داد که هنوز هم در نوع خود منحصر به فرد است.

جورج پتن در مقابل بی‌باکی‌هایش در میدان نبرد با سربازان اخلاق خوبی نداشت او در سال 1943 یک سرباز آمریکایی را که در بیمارستان به دلیل شوکه شدن بستری بود زیر مشت و لگد گرفت و به شدت مصدوم کرد. در سال 1970، فیمی با اسم «پتن» ساخته شد که زندگی این ژنرال را روایت می‌کرد این فیلم برنده7 جایزه اسکار هم شد.

اما شاید با این تفاسیر عجیب باشد که بگوییم این ژنرال بداخلاق شوخی کردن هم بلد بوده است. ماجرا از روزی شروع شد که شهردار شهر فرانسوی بروگ یک اشتباه کوچک انجام داد و ژنرال پتن نیز از فرصت استفاده کرد و او را حسابی سر کار گذاشت.

 پتون در مورد این حادثه در خاطرات خود نوشته: وقتی در شهر بورگ بودیم و ستاد ارتش زرهی من در این شهر مستقر بودند با یک ماجرای مضحک رو به رو شدم و تصمیم گرفتم شهردار نادان را در حالت گمراهی باقی بگذارم. یک روز در سال 1917، شهردار گریه کنان و ناراحت نزد من آمد و از من پرسید چرا به او اطلاع نداده ام یک سرباز در شهر او مرده دفن شده است.

من مطمئن بودم او اشتباه می کند چرا که آمار دقیق سربازان خود را داشتم و همه سالم بودند اما وقتی اصرارهای عجیب شهردار را دیدم با او همراه شدم تا از قبری که او معتقد بود سربازی در آن آرمیده بازدید کنم. با دیدن یک گودال که روی آن از خاک پوشیده شده بود همه چیز دستگیرم شد. اما در حیرت نادانی شهردار ماندم. او با لحنی طلبکار گودال خاک پوش را نشانم داد.

این گودال، گودال اجابت مزاج سربازان بود که به رسم میادین جنگ حفر می کنند و سپس روی آن را با خاک می پوشانند و معمولا آخرین سربازانی که از گودال استفاده می کنند یک علامت جنگی روی آن می گذارند و می روند. روی این گودال نیز علامت جنگی "عقب مانده" هک شده بود. وقتی اصرارهای شهردار را دیدم تصمیم گرفتم اجازه دهم در اشتباه خود باقی بماند بنابراین به او گفتم حق با او است.

منبع: انتخاب

اخلاق ایالات متحده جنگ جهانی دوم خشونت گریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر