کد خبر: 756803 A

عادت‌های رانندگی گاهی می‌توانند آنقدر خطرناک باشند که یک رانندگی آرام و بدون استرس را تبدیل به یک حادثه تلخ کنند.

به گزارش ایلنا، عادت‌های رانندگی خطرناک نه تنها برای سرنشینان همان خودرو، بلکه برای سایر رانندگان جاده نیز خطرناک است و گاهی بی احتیاطی کوچک می‌تواند جان بسیاری را به خطر بیاندازد.

* حرکات ناگهانی ناشی از عصبانیت

تمامی رانندگان ممکن است گاهی از کوره در بروند و همین امر موجب تعویض خطوط ناگهانی، سرعت بیش از حد، ویراژ دادن و کار‌هایی از این قبیل شود. این امر یکی از کار‌های است که می‌تواند رانندگان را به کام مرگ بکشد چرا که به دلیل عصبانیت ممکن است سطح هوشیاری راننده پایین آمده و به دلیل حواس پرتی حادثه‌ای رخ بدهد.

*خوردن

برخی از افراد به دلیل مشغله زیاد زمان کافی برای خوردن یک وعده غذایی در رستوران یا محل کار ندارند و تصمیم می‌گیرند تا همین کار را در خودرو به هنگام رانندگی انجام دهند. این کار به دلیل کاهش تمرکز راننده بسیار خطرناک است.

* تلاش برای دسترسی به یک وسیله خارج از دسترس

گاهی ممکن است به دنبال یک سی دی موزیک در داشبورد، موبایل خود که کف خودرو افتاده یا چیز‌هایی از این قبیل در هنگام رانندگی گشته باشید. واضح است که رانندگی هوشیاری بسیار زیادی می‌خواهد و می‌توان این گونه کار‌ها ره به بعد از رسیدن به مقصد موکول کرد و اگر خیلی ضروری است، می‌توان خودرو را متوقف کرده و سپس به کار خود برسید.

* رانندگی با هدفون یا هندزفری

همه توانایی مالی داشتن یک سیستم صوتی قوی را بر روی خودرو خود ندارند، اما این اصلا بهانه خوبی نیست که با داشتن هدفون یا هندزفری در گوش، جان خود و سایرین را به خطر بیاندازید. این امر موجب کاهش درک از محیط اطراف شده و بسیار خطرناک است.

* نشاندن کودک بر روی پا هنگام رانندگی

شاید دیده باشیم که برخی از پدر و مادر‌ها به دلیل ایجاد حس رضایت در فرزندانشان و این که آن‌ها تصور کنند که رانندگی می‌کنند، فرزندان خردسال خود را بر روی پا‌های خود در هنگام رانندگی می‌نشانند. از آنجایی که نمی‌توان حرکات یک کودک را پیش بینی کرد، ممکن است که حرکتی اضافه‌تر با فرمان انجام دهد و موجب به هم خوردن تعادل خودرو شود.

*- پیامک زدن و کار با تلفن همراه

در دنیای شلوغ امروز بسیاری از کار‌های ما به وسیله موبایل انجام می‌شود. اما این کار در هنگام رانندگی یکی از خطرناک‌ترین و مرگ آفرین‌ترین اشتباهات است. کار با تلفن‌های همراه به هنگام رانندگی نه تنها دید را از روی مسیر جدا می‌کند، بلکه موجب حواس پرتی راننده نیز می‌شود.

 

خودروکار

استرس جاده مرگ هندزفری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر