کد خبر: 751466 A

به گفته ساکنان منطقه لواسان فعالیت دو تن از نمایندگان تهران، در منطقه شمیرانات به گونه‌ای است که متولیان ساخت و ساز غیرمجاز بسیار دلگرم شده و همچنان به کارشان ادامه می‌دهند.

به گزارش ایلنا به نقل از شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا، بدون شک یکی از خبرسازترین مناطق سال ۹۷ در استان تهران، منطقه شمیرانات بود. ویلاسازی های غیر مجاز، زمین خواری، ساخت و سازهای بدون مجوز، تجاوز به حریم رودخانه در شمیرانات که طی دهها سال صورت گرفته بود، در ماه‌های آخر سال ۹۷ توجه بسیاری از رسانه ها را بخود جلب کرد و از سوی برخی افراد به رسانه ها کشیده شد.

حجت الاسلام سید سعید لواسانی امام جمعه لواسان که خود را پرچمدار مبارزه با ساخت و ساز غیر مجاز در این منطقه معرفی کرده بود، در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به تخلفات گسترده و ساخت و سازهای غیرمجاز تأکید کرد که در بسیاری از تخلفات صورت گرفته مسئولان لواسان تحت فشار مقامات مافوق قرار می‌گیرند و به محض اینکه دستگاه‌ها در لواسان برای برخورد و تخریب اقدام می‌کنند، افرادی از فلان نهاد یا فلان وزارتخانه تماس می‌گیرند که چرا تخریب می‌کنید؟

در همین زمینه، در پی تماس تلفنی برخی از شهروندان منطقه شمیرانات با خبرنگار ما ردپای دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی دیده می شود که ضرورت دارد هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان و دستگاه های نظارتی به این مساله توجه جدی نشان دهند.

بنا بر اظهارات شهروندان لواسان و شمیرانات، دوتن از نمایندگان تهران هستند، فقط و فقط در این منطقه حضور پر رنگی دارند و دخالت های پنهانی آنها منجر به ساخت و سازهای غیرمجاز و مایه دلگرمی سوداگران در این شهر شده است.

اهالی این منطقه می گویند: همچنین در یک مورد تخلف ساختمانی به گونه ای است که فردی در منطفه سبو بزرگ معروف به "سرخ پشته"، در حریم شهر و کاملاً بدون پروانه ظرف چند ماه چندین هزار متر ویلاسازی کرده است، این بنا هم در کمیسیون بدوی (ماده ۱۰۰) و هم تجدید نظر محکوم شده و حکم تخریب ۱۰۰ درصد دریافت کرده است.

نامبرده که گفته می شود مشاور نماینده تهران و از دیگر نمایندگان لیست امید می باشد، جزو گروه مشاوران دفتر نمایندگان مجلس در لواسانات است.

بررسی خبرنگار ما حاکی است بعد از ابلاغ رای ماده ۱۰۰، پروژه ساخت ویلا متوقف شده بود اما با نهایت تاسف، با تهدید برخی از افراد در مجلس شورای اسلامی و لیست امید، ملک مذکور که در مرحله فونداسیون و اسکلت فلزی متوقف شده بود، امروز علاوه بر دیوار چینی، سقف ساختمان آن هم زده شده است.

ضرورت دارد نهادهای نظارتی به چنین اقدامات نمایندگانی که باید قانونگذار باشند نه حامی متخلفان و سوداگران، ورود جدی داشته باشند و اجازه ندهند آنها با سوء استفاده از موقعیت ایجاد شده، به ساخت و سازهای غیرقانونی و تخریب محیط زیست و زیست بوم لواسانات کمک کنند.

موارد مطرح شده در این گزارش بر اساس اطلاعاتی است که مردم منطقه در اختیار خبرنگار ما قرار دادند و دانا هم بنا بر وظیفه رسانه ای و در راستای انعکاس مشکلات مردم و مبارزه با متخلفان اقدام به انتشار برخی از موارد کرده است.

لواسان لواسانات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر