کد خبر: 736823 A

​ویستمنز وُود (Wistmans Wood)، سرزمینی در اعماق جنگل‌های دارتمور (Dartmoor) انگلستان است که بیشتر به جهان افسانه‌ها و پریان شباهت دارد تا دنیای واقعی.

به گزارش ایلنا، ویستمنز وُود پُر از سنگ‌های پوشیده از خزه و شاخه‌های درهم‌پیچیده‌ی درختان است و بخاطر همین، داستان‌های محلی فراطبیعی زیادی درباره‌ی این محل وجود دارد. حتی نویسندگان زیادی این قسمت از جنگل را «جن‌زده‌ترین مکان در دارتمور» توصیف کرده‌اند. هرچند آوازه‌ی ترسناک این مکان باعث نشد نیل بورنل (Neil Burnell) عکاس هنری - که با شجاعت هر چه تمام‌ وارد این جنگل مه گرفته شد و از زیبایی بی‌نظیر و دلربای آن عکاسی کرد - دچار ترس و وحشت بشود.

مجموعه‌ی ادامه‌دار بورنل با عنوان «مرموز» بیننده را به جهان خارق‌العاده و عجیبی می‌برد که عمدتاً رها شده تا به صورت وحشی و خودرو رشد کند. عکس‌های او نشان می‌دهد در حالی که فرشی ضخیم از جنس خزه تمامی کف جنگل را پوشانده، درختان باستانی چگونه شاخه‌های خود را گسترانده و ریشه‌هایشان را دور تخته‌سنگ‌های غول‌پیکر گرانیتی گره زده‌اند.

جنگل 2

بورنل می‌گوید: «من دوست دارم در عکس‌ها اتمسفر ایجاد کنم، و ویستمنز یکی از اتمسفردارترین مکان‌هایی است که تا به حال دیده‌ام. عکاسی از این جنگل بسیار دشوار است و من عاشق کارهای چالش‌بر‌انگیز هستم.» سال گذشته بورنل برای تهیه‌ی بهترین عکس‌ها 20 مرتبه به این منطقه سفر کرد. این عکاس می‌گوید که بهترین زمان برای بازدید از این منطقه در زمان «شفق صبح‌‎گاهی» (Blue hour)، یعنی قبل از طلوع آفتاب است. بورنل توانست در این ساعت از روز که غرق در مهِی جادویی بود، از جنگل عکاسی کند. 

نیل بورنل، عکاس هنری، در مجموعه‌ی خود با نام «مرموز» از جنگل زیبای ویستمنز عکاسی کرده است.

جنگل 3

در مورد این مکان که پُر از سنگ‌های پوشیده از خزه و شاخه‌های درهم تنیده‌ی درختان است، داستان‌های فراطبیعی زیادی نقل می‌شود.

جنگل 4

مجموعه‌ی ادامه‌دار بورنل با عنوان "مرموز" بیننده را به جهان خارق‌العاده‌ و عجیبی می‌برد که عمدتاً رها شده تا به صورت وحشی و خودرو رشد کند. آیا دیدن این فضا برایتان لذت‌بخش است؟ شما هم جرات قدم گذاشتن به چنین جنگلی را دارید؟

لست سکند

جنگل جهان رشد عکاسی روی زمین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر