کد خبر: 723738 A

لازانیا از جمله غذا‌های پرطرفداری است که به شیوه‌های گوناگونی آماده می‌شود. امروز برای شما روش تهیه‌ی لازانیا به همراه گوشت و سبزیجات را آماده کرده‌ایم.

به گزارش ایلنا، لازانیا از جمله غذا‌های پرطرفداری است که به شیوه‌های گوناگونی آماده می‌شود. امروز برای شما روش تهیه‌ لازانیا به همراه گوشت و سبزیجات را آماده کرده‌ایم.

مواد لازم:

لازانیا: ۵۰۰ گرم

آرد: سه قاشق غذاخوری

شیر: یک لیتر

گوشت چرخ کرده: ۲۵۰ گرم

ادویه: یک قاشق چایخوری

سرکه: یک قاشق غذاخوری

پیاز: دو عدد

سیر: هشت حبه

گوجه فرنگی رنده شده: ۴ عدد

سس گوجه فرنگی: دو قاشق غذاخوری

کره یا روغن: دو قاشق غذاخوری

آویشن: یک قاشق چایخوری

فلفل سیاه: یک قاشق چایخوری

خامه: یک پیمانه

گشنیز یا جعفری خرد شده: نصف پیمانه

شوید خرد شده: نصف پیمانه

اسفناج خرد شده: یک پیمانه

طرز تهیه:

پیاز را به همراه سیر، خرد می‌کنیم. ظرفی را روی حرارت قرار داده و داخل آن روغن می‌ریزیم. پیاز و سیر را به روغن اضافه می‌کنیم و تفت می‌دهیم. گوشت را به پیاز و سیر اضافه کرده و تفت دادن را ادامه می‌دهیم. گوجه فرنگی پوست گرفته و رنده شده را به مواد قبلی افزوده و نمک، فلفل، ادویه و آویشن را اضافه می‌کنیم.

سبزیجات خرد شده را به مواد قبلی افزوده و تفت می‌دهیم.

مواد را روی حرارت ملایم تفت می‌دهیم.

ظرفی را روی حرارت قرار داده و کره یا روغن را به همراه آرد، داخل آن می‌ریزیم و تفت می‌دهیم. این کار را به مدت پنج دقیقه ادامه می‌دهیم. شیر را به همراه خامه به آرد اضافه کرده و هم زدن را ادامه می‌دهیم.

ظرف مستطیل شکلی را آماده کرده و دو قاشق غذاخوری از سس بشامل آماده شده را داخل آن می‌ریزیم. یک طبقه از لازانیا را روی سس می‌چینیم و از مواد گوشت و سبزیجات روی آن می‌ریزیم. یک طبقه‌ی دیگر لازانیا روی آن می‌چینیم. این کار را ادامه می‌دهیم تا مواد، تمام شوند. ظرف لازانیا را داخل فر با دمای ۱۸۰ درجه به مدت ۴۵ دقیقه قرار می‌دهیم. لازانیا را از فر خارج کرده، برش داده و سرو می‌کنیم.

منبع: پارسینه

پوست سبزیجات شیر گوجه فرنگی گوشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر