کد خبر: 712299 A

رشد فزاینده جمعیت بالای ۶۰ سال در ایران، جمعی از روزنامه‌نگاران حوزه رفاه اجتماعی را برآن داشته که با راه‌اندازی سایت "شادمان" shadmaan.com با شعار "تلاش برای بهبود کیفیت زندگی ۶۰+ ساله‌ها "خلا تولید محتوا در این عرصه را پرکنند.

گردانندگان سایت "شادمان" shadmaan.com با شعار "تلاش برای بهبود کیفیت زندگی ۶۰+ ساله‌ها " براین باورند: جمعیت ایران طی دهه های آینده سریع تر از سایر کشورها سالمند می‌شود. بر مبنای گزارش صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در سال ۲۰۵۰، برای اولین بار جمعیت سالمندان جهان، از کودکان  پیشی می‌گیرد و در این بین، جمعیت سالمندان ایران به نسبت کل جمعیت با توجه به کاهش رشد و تغییرات قابل ملاحظه در نرخ ازدواج و زاد و ولد و گسترش روزافزون تجرد قطعی از یکسو و افزایش طلاق از سوی دیگر ،رشد قابل توجهی خواهد یافت.در این بین افزایش امید به زندگی  نیز مولفه  قابل ملاحظه‌ای به شمار می‌آید.

افزون براین،تغییرات سریع اجتماعی همچون  رشد شهرنشینی به ویژه مهاجرت به سمت کلانشهرها و تغییر سبک زندگی با  افزایش مشارکت زنان در بازار کار ،مقوله سالمندی و مسائل مربوط به جمعیت فزاینده آن را دچار دگردیسی‌های اساسی خواهد کرد.

سالمندان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر