کد خبر: 711607 A

تاکنون تنها تعداد کمی از مسافرانی که به عربستان می‌روند موفق به بازدید از منطقه باستانی العلا تاریخی شده‌اند. ولیعهد عربستان به دنبال تغییر این وضعیت و گشودن درها به روی شمار بیشتری از گردشگران خارجی است.

فرارو: منطقه باستانی العلا محل بنای تاریخی مداین صالح است. منطقه باستانی العلا زمانی شاهراه تجارت به شمار می‌رفت.

العلا در منطقه‌ای تاریخی در ۴۰۰ کیلومتری شمال غرب شهر مدینه واقع شده است. در این واحه شمار زیادی آثار باستانی وجود دارد.

تاکنون تنها تعداد کمی از مسافرانی که به عربستان می‌روند موفق به بازدید از این سایت تاریخی شده‌اند. این محل در سال ۲۰۰۸ در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. حدود دو هزار سال پیش در این بنا ۱۱۱ گور در دل سنگ‌ها کنده شدند.

در دوران گذشته نَبَطیان (قومی از عرب‌های شمال جزیره) در این منطقه زندگی و تجارت می‌کردند.

از نبطیان سنگ‌نوشته‌هایی نیز به جای مانده است. از فرهنگ و سبک زندگی این قوم امروزه اطلاعات زیادی در دست نیست. گمان می‌رود نبطی‌ها در هزاره اول پیش از میلاد مسیح مهاجرت خود از عربستان را آغاز کرده و در منطقه‌ای میان دریای سرخ و دریای مرده (بحر المیت) ساکن شدند.

دولت سعودی در حال حاضر تنها برای تعداد محدودی از کشورها ویزای توریستی صادر می‌کند که آن نیز همراه با محدودیت و دشواری است. ولیعهد عربستان اما به دنبال تغییر این وضعیت و گشودن درها به روی شمار بیشتری از گردشگران خارجی است.

عربستان در نظر دارد در عرض سه تا پنج سال آینده العلا را به منطقه‌ای گردشگری تبدیل کند.  

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

باستانی عربستان گردشگری یونسکو آثار باستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر