کد خبر: 711600 A

مکلین که اینک وارد چهل و یکمین سال زندگی خود می‌شود، قبل از آغاز سفر فضایی با سایوز ام. اس-۱۱, با پسر ۴ ساله‌اش چند عکس گرفت که انتشار آن‌ها با استقبال علاقمندان در دنیای مجازی واقع شده است.

ایسنا: مکلین افسر ارتش آمریکا است که تحصیلات خود را با مدرک کارشناسی ارشد هوانوردی از دانشگاه نظامی وست پوینت، کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا از دانشگاه بات انگلیس و مدرک کارشناسی علوم بین‌المللی از دانشگاه بریستول به پایان رساند.

گرچه از پرواز آنا فیشر نخستین زن فضانورد که به عنوان "نخستین مادری که به فضا" سفر کرد سال‌ها می‌گذرد، موضوع مادرانی که به فضا سفر می‌کنند تقریبا هیچ‌گاه مطرح نبود و به ندرت دیده شده که از زنان فضانورد در مورد مسایل خانوادگی خبری منتشر شود و این زاویه از زندگی آن‌ها در رسانه‌های همگانی مطرح گردد.

بنا به دلیل ناگفته‌ای، ناسا از انتشار اطلاعات در مورد اعضای خانواده فضانوردان این سازمان خودداری می‌کند و کمتر عکس و خبر درباره اعضای خانواده فضانوردان منتشر می‌شود. به همین دلیل انتشار عکس‌های آنه مکلین فضانوردی که اینک در ایستگاه فضایی بین‌المللی بسر می‌برد با فرزندش انعکاس وسیعی داشته و مورد توجه قرار گرفته است.

مکلین که اینک وارد چهل و یکمین سال زندگی خود می‌شود، قبل از آغاز سفر فضایی با سایوز ام. اس-۱۱, با پسر ۴ ساله‌اش چند عکس گرفت که انتشار آن‌ها با استقبال علاقمندان در دنیای مجازی واقع شده است. مکلین افسر ارتش آمریکا است که تحصیلات خود را با مدرک کارشناسی ارشد هوانوردی از دانشگاه نظامی وست پوینت، کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا از دانشگاه بات انگلیس و مدرک کارشناسی علوم بین‌المللی از دانشگاه بریستول به پایان رسانده که البته باید به آن‌ها مدرک فضانوردی از مرکز فضایی جانسون و دانشگاه یوری گاگارین را هم اضافه کرد.

وی سال‌ها در ارتش آمریکا به عنوان خلبان فعالیت داشت از جمله سرپرست سرویس اطلاعاتی در عراق بوده است. او در ۱۷ ژوئن ۲۰۱۳ در حالی از طرف ناسا به عنوان فضانوردان انتخاب شد که بیش از ۲۰۰۰ ساعت پرواز با ۲۰ نوع مختلف بالگرد و هواپیما را در پرونده داشت. دوره آموزش عمومی فضانوردی مکلین در مرکز فضایی جانسون از اوت ۲۰۱۳ آغاز و در ۹ ژوئیه ۲۰۱۵ پایان یافت. به این ترتیب او مدرک "فضانورد فعال" را از آموزشگاه این مرکز گرفت.

وی همچنین دوره مخصوص آشنایی با سفینه اسپیس ایکس، آشنایی با ناو کیهانی سرنشین‌دار سایوز، بخش روسی ایستگاه فضایی بین‌المللی و درس‌های فرود در مناطق مختلف اقلیمی و جغرافیایی متفاوت، دوره کوتاه مدت پزشکی و زیست شناسی مخصوص سفر‌های فضایی و آموزش زبان روسی را دیده است.

مکلین به وزنه‌برداری، راگبی، گلف، دوچرخه‌سواری و دویدن علاقه دارد و طی سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲، عضو تیم ملی راگبی آمریکا و عضو تیم سافتبال آکادمی نظامی بود.

نکته بسیار جالبی که در مورد زنان انتخاب شده برای فضانوردی توسط ناسا باید بدانیم آن است که در مرحله گزینش یکی از سوالاتی که از آن‌ها می‌شود این است: اگر شب قبل از پرتاب به فضا متوجه شوید فرزندتان بیمار شده چه می‌کنید؟ پاسخ به این سوال باید بسیار زیرکانه باشد که هم احساس مسئولیت کاری را برساند و هم نشان دهد احساسات و عواطف مادرانه در او وجود دارد.

(تصاویر) پرمسئولیت‌ترین مادران دنیا را بشناسید
 
(تصاویر) پرمسئولیت‌ترین مادران دنیا را بشناسید
 
(تصاویر) پرمسئولیت‌ترین مادران دنیا را بشناسید
 
(تصاویر) پرمسئولیت‌ترین مادران دنیا را بشناسید

 

خانواده دنیای مجازی زنان زیست شناسی ناسا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر