کد خبر: 711163 A

15 فضانورد چین برنامه آموزشی 19 روزه‌ای را در صحرای باداین جارا(Badain Jaran) در شمال غرب چین به پایان رساندند که شبیه‌سازی بازگشت اضطراری به زمین و فرود بدون برنامه‌ریزی قبلی است.

الوقت: آموزش‌ها که براساس برنامه‌ریزی مرکز آموزش فضانورد چینی(ACC -Astronaut Center of China) صورت گرفت، اولین دوره آموزش فضانوردان این کشور در صحرا و گام دیگری در آماده سازی خدمه برای مأموریت در تیانگونگ، ایستگاه فضایی چینی به شمار می‌رود.

تمرین حفظ بقا در شرایط فرود در صحرا پس از دوره آموزشی مشترک بقای دریایی با همتایان آژانس فضایی اروپا صورت می‌گیرد. نظارت بر این دوره آموزش توسط کارشناسان مرکز پرتاب ماهواره ای "جیوکوان" با هدف بهبود قابلیت پاسخگویی در صورت فرود اضطراری سفینه‌های سرنشین‌دار در مناطق بیابانی انجام شد.

طی این دوره، شش گروه سه نفره فضانوردان، براساس یک سناریو فرود اضطراری را شبیه‌سازی کردند سپس یک سری از وظایف و آزمایش‌ها از جمله ارتباطات نجات کوتاه و بلند، ساخت اقامتگاه موقت و سفر بیابان را انجام دادند. هر گروه باید ظرف مدت 48 ساعت از محل فرود اضطراری خود را نجات می‌دادند. محیط بیابان، نور مستقیم خورشید، درجه حرارت بالا در روز و سرمای بیابانی در شب‌ها، وجود باد و طوفان شن و سایر شرایط سخت از جمله موارد آزار دهنده‌ای بود که در این تمرین‌ها وجود داشت.

alwaght.com

alwaght.com

alwaght.com

alwaght.com

alwaght.com

alwaght.com

alwaght.com

alwaght.com

alwaght.com

alwaght.com

alwaght.com

 

آژانس فضایی اروپا چین زمین شبیه سازی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر