کد خبر: 711140 A

مرتضی احمدی؛ مشهور به مسی افغانستان از ترس طالبان ناچار به ترک خانه خود در ولایت غزنی این کشور شده و به شهر کابل پناه آورده است.

آناتولی: مرتضی احمدی کودک 7 ساله که دو سال پیش با پوشیدن پیراهن نایلونی شماره 10 تیم ملی آرژانتین به مسی افغانستان مشهور شد به دلیل تهدید گروه طالبان همراه با خانواده خود ولایت غزنی این کشور را ترک کرده و به کابل گریخته است.

مرتضی تمام اسباب و لوازم شخصی اش را در غزنی جا گذاشته و تنها پیراهنی که توسط لیونل مسی را که مسی آن را در قطر امضا و به وی اهدا کرد با خود به کابل آورده است.

شرایط زندگی برای این کودک افغان در کابل دشوارتر از و به دلیل ترس از تعقیب طالبان مجبور به پوشاندن چهره خود در معابر عمومی شده است. شفیقه احمدی مادر مرتضی در این زمینه به خبرنگار آناتولی گفت:

«طالبان با این ادعا مرتضی از مسی پول گرفته او را تهدید کرد. بعد از حمله این گروه به روستای مان در ولایت غزنی افغانستان مجبور به ترک آنجا شدیم.

از ترس طالبان حتی نمی توانیم مرتضی را به مدرسه بفرستیم. بعد از دیدار با مسی هر کسی فکر می کند که ما ثروتمند شدیم. این مساله ما را اذیت می کند.»

گفتنی است مسئولان صندوق جهانی کودک سازمان ملل «یونیسف»، عکس مرتضی را با پیراهن شماره 10 آرژانتین که توسط مسی امضا شده است در اینستاگرام رسمی خود منتشر کردند. آنها همچنین اعلام کردند که مرتضی با دریافت پیراهن اصلی مسی، سفیر حسن نیت یونیسف شده است.

افغانستان پول سازمان ملل طالبان مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر