کد خبر: 708445 A

با خوردن این سبزی شگفت انگیز راهی موثر برای کاهش وزن است.

به گزارش ایلنا، متخصصان تغذیه و سلامت در دانشگاه لوند سوئد با انجام آزمایش‌هایی روی چند نوع از سبزیجات و سپس تمرکز بر یکی که به گفته آن‌ها بیش از انواع دیگر در این آزمایش‌ها خاصیت کنترلی در اشتها و در نتیجه اثرات بهتر بر کاهش وزن داشت، از اسفناج به عنوان کاهنده مؤثر وزن یاد کردند.

متخصصان دانشگاه لوند در سوئد دریافتند عصاره اسفناج‌ حاوی ترکیبی موسوم به «تیلاکوئید» است که تا ۴۳ درصد شانس کاهش وزن را افزایش می‌دهد.

به گفته آن‌ها، میل شدید به خوردن موادغذایی، افراد را ترغیب می‌کند تا به مصرف مواد خوراکی ناسالم همچون فستفود‌ها و غذاهای شیرین روی آورند. در این مطالعه آمده است که وجود ترکیب تیلاکوئید در اسفناج، بدن را به ترشح هورمون سیری وادار می‌سازد و احساس گرسنگی را از بین می‌برد و در نتیجه فرد بهتر می‌تواند اشتهای خود را کنترل کند، عادات غذایی سالمتری داشته باشد و وزن بیشتری از دست بدهد.
 
پرفسور «شارلوت ارلانسون – آلبرتسون» یکی از متخصصان این مطالعه گفت: تحلیل‌های ما نشان می‌دهد نوشیدن عصاره اسفناج پیش از صبحانه میل شدید به غذا خوردن را از بین می‌برد و موجب می‌شود فرد در تمام روز ولع به خوردن نداشته باشد.
 
در این بررسی ۳۸ زن دارای اضافه وزن مدت سه ماه تحت مطالعه قرار گرفتند. گروهی از این افراد هر صبح یک لیوان از این نوشیدنی را مصرف و گروه دیگر از ترکیب مشابه استفاده می‌کردند.
 
به نقل از روزنامه دیلی میل، در پایان مطالعه مشاهده شد که شرکت‌کنندگان گروه اول پنج کیلوگرم و گروه دوم ۳/۵ کیلوگرم وزن خود را از دست دادند.

منبع: رکنا

سلامت صبحانه کاهش وزن وزن مواد خوراکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر