کد خبر: 707454 A

ساعات طلایی (لحظاتی بعد از طلوع آفتاب و قبل از غروب خورشید) و ساعات آبی (لحظه گرگ و میش صبح یا غروب) بهترین زمان برای عکاسی هستند

روزانه ۶۰ میلیون عکس جدید در اینستاگرام آپلود می‌شود که می‌توان گفت انگیزه‌های به اشتراک گذاشتن این عکس‌ها برای هر کدام از کاربران متفاوت است. برای این که بتوانید عکس‌های بهتری را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید این نکات را رعایت کنید.

یک عکس اینستاگرامی خوب نیاز به برنامه ریزی دارد

گرفتن عکس برای اینستاگرام درست مثل فیلم برداری نیاز به برنامه ریزی دارد. رویداد‌ها و مناسبت‌های زیادی برای عکاسی وجود دارند، اما مهم این است که خودتان را در موقعیتی قرار دهید که بتوانید عکس‌های خوبی بگیرید. به عنوان مثال زاویه‌های مختلفی را در نظر بگیرید و برای نور عکس که نقش مهمی در کیفیت عکس دارد نیز برنامه ریزی کنید.

عکس‌های زیادی بگیرید

با گرفتن یک عکس به تنهایی نمی‌توانید عکس خوبی برای به اشتراک گذاشتن در اینستاگرام داشته باشید. یک عکاس حرفه‌ای از یک سوژه ۱۰ الی ۲۰ عکس می‌گیرد.

خارج از اپلیکیشن اینستاگرام عکس بگیرید

بهتر است هنگام عکاسی برای شبکه‌های اجتماعی از برنامه دوربین موبایل عکس بگیرید، زیرا روی دوربین موبایل بیشتر می‌توانید کنترل داشته باشید تا دوربین اینستاگرام به علاوه می‌توانید تعداد عکس‌های بیشتری از یک سوژه بگیرید. با دوربین اینستاگرام فقط یک عکس می‌توانید بگیرید و قدرت انتخاب زیادی نخواهید داشت.

نور آبی و نور طلایی

گوشی‌های هوشمند معمولا در فضا‌های پر نور عکس‌های خوبی می‌گیرند. نور کم و موقعیت‌های ضد نور برای دوربین موبایل مشکل ساز است. ساعات طلایی (لحظاتی بعد از طلوع آفتاب و قبل از غروب خورشید) و ساعات آبی (لحظه گرگ و میش صبح یا غروب) بهترین زمان برای عکاسی هستند و برای عکاسی باید در این ساعات برنامه ریزی کرد.

موبایل را به صورت افقی بگیرید

اگر هنگام عکاسی گوشی را به صورت افقی بگیرید راحت‌تر می‌توانید کراپ کردن را روی عکس برنامه ریزی کنید. حتی اگر عکس را در حالت مربع بگیرید باز هم هنگام ویرایش کردن عکس به مشکل برخواهید خورد.

از اپلیکیشن‌های ویرایش عکس استفاده کنید

برای ویرایش کردن عکس حتما لازم نیست از آپشن‌های ویرایشی اینستاگرام استفاده کنید. مثلا اپلیکیشن های:

در هشتگ‌ها خلاقیت به خرج دهید

هشتگ‌ها تاثیر بسیار زیادی در دیده شدن عکس‌های شما دارند البته در صورتی که درست به کار برده شوند. در هر کدام از عکس‌ها حداقل از ۱۲ هشتگ استفاده کنید. در واقع این هشتگ‌ها هستند که از اینستاگرام یک فضای سرگرم کننده و خلاق ساخته اند.

با جامعه مجازی ارتباط برقرار کنید

در فضای مجازی اینستاگرام افراد زیادی هستند که نسبت به چیزی که می‌بینند اشتیاق زیادی نشان می‌دهند و البته این افراد فقط عکاس‌ها نیستند بلکه کسانی هستند که از طریق دوربین‌های خود با همدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

منبع: بدونیم

جامعه خلاقیت دوربین فضای مجازی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر