کد خبر: 707101 A

پسر جوان برای حذف رقیب عشقی‌اش، ۳ گروگان‌گیر اجیر کرد تا او را بربایند.

به گزارش ایلنا، چند روز قبل دختری جوان به نام یاسمن با پلیس پایتخت تماس گرفت و گفت که خواستگار سابقش، ‌پسر مورد علاقه‌اش به نام اشکان را ربوده است.

وی گفت: چند ماهی می‌شد که با اشکان آشنا شده بودم و قصد داشتیم با یکدیگر ازدواج کنیم. پدرم صاحب کارواشی در شمال‌غرب تهران است و اشکان هم آنجا کار می‌کرد اما ساعتی قبل خواستگار سابقم به‌نام سیاوش همراه ۳ نفر دیگر مقابل کارواش آمدند و اشکان را به زور سوار خودروی هیوندا کردند و دزدیدند.

با اعلام این شکایت، مأموران اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران تحقیقات خود را در این‌باره آغاز کردند تا اینکه ۳ ساعت بعد  آدم‌ربایان، گروگان را رها کردند و او خودش را به اداره پلیس رساند و به مأموران گفت: ۴ سرنشین هیوندا سوناتا با تهدید اسلحه من‌ را به خانه‌ای در شمال‌غرب تهران بردند و آنجا به زور چک ۳ میلیارد تومانی و چند سفته با امضای من گرفتند. پس از آن برگه‌ای مقابلم گذاشتند و با تهدید اسلحه از من خواستند پای آن را امضا کنم. آنها اسلحه را درست روی شقیقه‌ام گذاشته بودند و تهدید می‌کردند اگر امضا نکنم ماشه را می‌کشند. متن نامه این بود که دست از سر یاسمن، دختر صاحب‌کارم که قرار بود به‌زودی به خواستگاری‌اش بروم بردارم و دیگر مزاحمش نمی‌شوم. مجبور شدم آن را امضا کنم و آدم‌ربایان تهدید کردند اگر به کسی حرفی بزنم یا مزاحم یاسمن شوم چک ۳ میلیاردی و سفته‌ها را اجرا گذاشته و من را به زندان می‌فرستند.

با اظهارات پسر جوان، کارآگاهان همان روز موفق شدند سیاوش، طراح نقشه آدم‌ربایی را دستگیر کنند.

او در بازجویی‌ها گفت: یک‌سال بود که عاشق یاسمن بودم و قرارمان ازدواج بود. او دختر یکی از دوستان پدرم بود و از کودکی با هم بزرگ شده بودیم اما مدتی قبل زد زیر قولش و به من جواب رد داد.

او دیگر پاسخ زنگ و پیامک‌هایم را نمی‌داد تا اینکه متوجه شدم قصد دارد با پسری به‌نام اشکان ازدواج کند.

این شد که نقشه کشیدم تا با اجیر کردن ۳ آدم‌ربا او را گروگان بگیرم. پس از اعتراف این پسر عاشق، ۳ آدم‌ربای اجیر شده نیز دستگیر شدند و با دستور قاضی دادسرای جنایی تهران برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار مأموران اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند.

منبع: روزنامه همشهری

گروگانگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر