کد خبر: 704504 A

سیب دارای خواص زیادی است با برخی از آنها آشنا شوید.

به گزارش ایلنا، سیب در واقع یک خوراکی معجزهگر و نیروگاه تغذیه‌ای نامیده می‌شود، خوردن روزی یک سیب می‌تواند شخص را از دکتر رفتن دور نگه دارد؛ چرا که یکی از سالم‌ترین غذاهاییست که یک نفر می‌تواند بخورد. این میوه‌ شیرین و آبدار دارای فیبر و ویتامین C.، کم کالری، دارای مقداری سدیم و بدون چربی و کلسترول است.

سیب در واقع یک خوراکی معجزهگر و نیروگاه تغذیه‌ای نامیده می‌شود، خوردن روزی یک سیب می‌تواند شخص را از دکتر رفتن دور نگه دارد؛ چرا که یکی از سالم‌ترین غذاهاییست که یک نفر می‌تواند بخورد. این میوه‌ شیرین و آبدار دارای فیبر و ویتامین C.، کم کالری، دارای مقداری سدیم و بدون چربی و کلسترول است. سیب‌ها دارای پلی فنل بالایی هستند که به عنوان آنتی اکسیدان‌ها عمل می‌کنند. پلی فنول‌ها در پوست و گوشت سیب یافت می‌شوند، بنابراین برای دریافت بیشترین مقدار مزایا، بهتراست که سیب را با پوست بخورید.

 سیب‌ها می‌توانند اثرات آسم و بیماری آلزایمر را کاهش دهند، همینطور می‌توانند با کنترل وزن، سبب سلامت استخوان، عملکرد ریوی بهتر و حفاظت از دستگاه گوارش شوند.

سیب حاوی فیبر نامحلول است نوعی فیبر که آب را جذب نمی‌کند. فیبر نا محلول در روده بزرگ به عملکرد سیستم گوارشی و هضم غذا کمک می‌کند. علاوه بر فیبر نامحلول، سیب دارای فیبر محلول مانند پکتین است که باعث جلوگیری از ایجاد کلسترول در پوشش رگ‌های خونی می‌شود و به نوبه خود باعث جلوگیری از آترواسکلروز و بیماری‌های قلبی می‌شود.

از مزایای آنتی اکسیدان سیب باید گفت که به کاهش خطر ابتلا به آسم کمک می‌کند.

اما خوردن بیش از حد سیب باعث ایجاد عوارض جانبی زیادی نمی‌شود. اما ممکن است، خوردن بیش از حد سیب سیب افزایش وزن شود.

علاوه بر این، سیب‌ها اسیدی هستند و می‌توانند مینای دندان را صدمه بزند. دندانپزشکان توصیه می‌کنند سیب‌ها را برش داده و آن‌ها را با دندان‌های عقب بجوید. آن‌ها همچنین توصیه می‌کنند که بعد از خوردن سیب دهان را بشویید تاا اسید و قند‌ها شسته شوند.

منبع: پارسینه

آلزایمر پوست پوشش گوشت ویتامین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر