کد خبر: 700730 A

ماده ببر ۶ ساله‌ای که در دو سال اخیر ۱۳ نفر را در هند کشته بود، سرانجام پس از عملیات گسترده برای پیدا کردن و شکارش، کشته شد.

به گزارش ایلنا، در دو سال گذشته از قدرت اختفا و استتار این ماده ببر در غرب ایالت ماهاراشترای هند، خبرهای زیادی منتشر شده بود و اینکه او چه‌طور توانسته بدون اینکه در دام شکارچیان بیافتد ۱۳ نفر را شکار کند.

ماه گذشته گزارش شد که مقام‌های حیات وحش حتی برای به دام انداختن این ببر از عطر و رایحه‌ای که گمان می‌رود برای ببرها جذاب است استفاده کردند.

همزمان فعالان محیط‌زیست تلاش کردند که جان این ببر ماده را نجات دهند؛ اما دادگاه عالی هند در پاسخ به درخواست آنها گفت از جنگل‌بانان و محیط‎بانانی که در پی این ببر هستند خواست که در صورت رویارویی با آن شلیک نکنند.

گروه ویژه‌ای که برای پیدا کردن این ببر اعزام شده بود به هر دو نوع سلاح، یعنی بیهوشی و گلوله واقعی مجهز بود و آن‌طور که گزارش شده وقتی این تیم به محلی اعزام شده که افراد محلی از مشاهد تی-۱ (نامی که برای این ماده ببر انتخاب شده بود) خبر داده بودند، ابتدا تلاش کردند آن را با تزریق گلوله بیهوشی از پای درآورند؛ اما تی-۱ با وجود اینکه دارت حاوی ماده بیهوشی در بدنش بود به سوی خودروی محیط‌‌بانان حمله کرد و پس از آن بود که با یک گلوله که از فاصله ۸ تا ۱۰ متری به او شلیک شده بود از پای درآمد.

اکنون قرار است لاشه این ببر ماده برای تحقیقات بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شود.

منبع: رکنا

جنگل درآمد هند پاره حیات وحش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر