کد خبر: 700255 A

پیرترین میلیاردر جهان در ۱۰۰ سالگی فراموش نمی کند که زندگی را آسان بگیرد و از ثروتش که طی ۸ دهه جمع کرده، مراقبت کند.

به گزارش ایلنا به نقل از سی ان بی سی، برای چانگ یون چونگ بنیانگذار خط حمل و نقل بین المللی PIL گزینه ای برای خانه نشینی وجود ندارد.با وجودی که ریاست و هماهنگی شرکت با پسرش است ولی این سنگاپوری صد ساله اصرار دارد که هر روز سرکار برود.او می گوید: این علاقه مندی من است.

رئیس بازنشسته شرکت PIL یک عنوان محترمانه برای سهامداری شرکت ۵۱ ساله است.چونگ میگوید که او این شرکت را روزانه فرماندهی میکند و برنامههای اجرایی آن را در هر بخش بررسی میکند.

او میگوید: من نمیتوانم در خانه بمانم چون خیلی کسل کننده است. هر روز همه برنامههای روزنهام را می نویسم.همه ملاقاتها و کارهایم را یادداشت میکنم.برای من، این راهی است که ذهنم را فعال نگه میدارم و در تماس با شرکت بمانم؛ همانطور که از سال ۱۹۷۶ با دو کشتی دست دوم کارم را شروع کردم.

اما کار روتین فقط بخشی از کارچانگ است.چانگ،پسرش تئو مسئول یکی از ۲۰ شرکت بزرگ حمل و نقل جهان با ۱۸ هزار کارمند است.تئو میگوید که او از پدرش روزی دوبار مشورت میگیرد.یکبار صبح و یکبار بعد از نهار برای اینکه بیشتر درباره مدیریت و تصمیم ها یاد بگیرد.

این مربگیری برای تئو حیاتی است که او رتبه شرکت PHL را در دنیا بالا ببرد و در شرایط سخت بتواند تصمیم های مهم بگیرد.

تئو می گوید: وقتی جوانتر بودم، برای تصمیم ها خیلی تحت فشار قرار می گرفتم اما پدرم به من یک چیز یاد داد که در زبان چینی به آن «یه دی فان رین» گفته می شود.به این معنی که مردم به خاطر قدرت تو از تو اطاعت می کنند اما این به معنی قدرت نیست بلکه به معنی خشم و تمامیت خواهی است.اما وقتی قدرت کیفی است که مردم به تو احترام بگذارند و به تو گوش بدهند.

او اضافه می کند. پس «یه دی فان رین» بسیار سخت است،اما من فکر می کنم به آرامی آن را یاد گرفتم.

او می گوید در هر کسب و کاری به ویژه حمل و نقل مسایل ناشناخته بسیاری وجود دارد.حوادث ممکن است اتفاق بیفتد اما آدمها نباید آرامش خود را از دست بدهند و دست از کار بشویند.

منبع: تابناک

جهان حمل و نقل خشم کشتی سالگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر